Gdańsk: czwartek, 4 marca 2021

Zwycięstwo z Górnikiem!

20 lutego 2021

Lechia wygrała z Górnikiem 2:0. Po zdobyciu trzech punktów Biało-Zieloni awansowali na piąte miejsce w tabeli.
Początek był senny. Dopiero w 25. minucie w Gdańsku zrobiło się gorąco. Gola strzelił Maciej Gajos, ale przez kilka minut trwała wideoweryfikacja, gdyż arbitrzy dopatrzyli się pozycji spalonej. Ostatecznie sędzia uznał bramkę i Lechia objęła prowadzenie w meczu. Kilka minut przed końcem Joseph Ceesay minął dwóch obrońców i strzelił na bramkę. Golkiper Górnika odbił piłkę i kapitan Flavio Paixao skutecznie umieścił futbolówkę w siatce. Świetnie w pierwszej połowie spisywali się Kenny Saief i Joseph Ceesay. Szwed miał udział przy obu bramkach.

W drugiej części gry świetną okazję do podwyższenia wyniku miał Ceesay. Po podaniu Flavio wystarczyło tylko trafić światło bramki, jednak piłka minęła słupek. Górnik nie zdołał zagrozić poważnie Kuciakowi i spotkanie zakończyło się wynikiem 2:0. Z urazami z boiska schodzili Michał Nalepa i Jarosław Kubicki.

Lechia Gdańsk - Górnik Zabrze 2:0 (2:0)
Bramki: Maciej Gajos 25', Flavio Paixao 41'
Żółte kartki: Saief, Kopacz
Lechia: Dusan Kuciak - Rafał Pietrzak, Kristers Tobers, Michał Nalepa (90' Mario Maloca), Bartosz Kopacz - Jan Biegański Ż, Jarosław Kubicki (90' Mateusz Żukowski), Maciej Gajos, Kenny Saief Ż (83' Karol Fila), Joseph Ceesay (70' Conrado) - Flavio Paixao (K)
Górnik: Chudy - Gryszkiewicz, Wiśniewski, Wojtuszek (46' Masouras), Evangelou, Janża, Manneh (82' Prochazka), Nowak (46' Ściślak), Boakye, Krawczyk (46' Kubica), Jimenez (K)
(kg / lechia.gda.pl) 20 lutego 2021, 21:55

Copyrights lechia.gda.pl 2001-2021. Wszystkie prawa zastrzeżone.