Gdańsk: niedziela, 7 marca 2021
AKTUALNOŚCI
Podstrony:

Maciej Gajos strzela średnio co 350 minut

23 lutego 2021

W meczu z Górnikiem Zabrze na listę strzelców wpisał się ofensywny pomocnik Lechii Maciej Gajos. Była to druga bramka Gajosa w tym sezonie ligowym.
Maciej Gajos jest jednym z najbardziej krytykowanych piłkarzy Lechii. Wielokrotnie na murawie można zauważyć słabszą dyspozycję pomocnika, co potęguje negatywną opinię publiczności. Tymczasem Gajos broni się liczbami.

W tym sezonie "Gajowy" przebywał na murawie przez 1050 minut i strzelił 3 bramki. To oznacza, że strzela średnio co 350 minut. Dwa gole Gajos strzelił w Ekstraklasie, a jeden w Pucharze Polski. Do tego dołożył jedną asystę, co akurat nie jest najlepszym wynikiem jak na rozgrywającego.

W poprzednich sezonach Gajos także trafiał do bramki. Rok temu uzbierał 5 trafień i 3 asysty. Wcześniej reprezentował Lech Poznań i zanotował także 5 goli, ale tylko jedną asystę.

Porównując z jego konkurentami do gry na pozycji ofensywnego pomocnika w Lechii, Maciej Gajos nie wypada najgorzej. Kenny Saief, który na boisku przebywał o 149 minut dłużej nie zdołał strzelić bramki, ale raz asystował koledze z zespołu przy trafieniu. Tymczasem Jakub Kałuziński, który jest najmłodszy z tego zestawienia, strzelił jedną bramkę w meczu pucharowym, ale na murawie przebywał zaledwie 602 minuty.

Jak pokazują statystyki pomimo tego, że czasami gra Gajosa nie wygląda atrakcyjnie to pomocnik może się obronić liczbami. Pozostaje nam liczyć, że jeśli będzie dostawał kolejne szanse (a to chyba nie ulega wątpliwości) to je wykorzysta.
(kg / lechia.gda.pl) 23 lutego 2021, 10:14
Weź udział w nowej, ekscytującej rywalizacji i powalcz o miano najlepszego Betona. Typuj na okrągło i wygrywaj nagrody!

Liga BetONów
Główny punkt programu nowej lechia.gda.pl: inernetowy tygodnik. Co wtorek artykuły na temat Lechii, publicystyka, informacje, galerie zdjęć i inne. Zapraszamy.

Ostatni numer
Wyraź swoją opinię na dany temat, podziel się uwagami z innymi kibicami Lechii. Nawet bez logowania możesz czytać forum bez ograniczeń.

Forum dyskusyjne
Copyrights lechia.gda.pl 2001-2021. Wszystkie prawa zastrzeżone.
kontakt | 0.034