Gdańsk: czwartek, 22 kwietnia 2021

Lechia z prezentem na zająca dla trenera Stokowca

5 kwietnia 2021

Lechia Gdańsk w meczu 23. kolejki wygrała z Zagłębiem Lubin. Była to pierwsza wygrana Biało-Zielonych nad Miedziowymi w ekstraklasie odkąd trenerem jest Piotr Stokowiec.
Biało-Zieloni rozpoczęli mecz z dwoma podstawowymi piłkarzami na ławce rezerwowych. W podstawowej jedenastce nie wyszli Jarosław Kubicki i Rafał Pietrzak. Szansę dostali Tomasz Makowski i Żarko Udovicić.

Lechia objęła prowadzenie już w 6 minucie mecz. Znakomitym strzałem zza pola karnego popisał się Łukasz Zwoliński.

Kilka minut później Starzyński uderzył mocno piłkę, broni ją jednak Dusan Kuciak.

Wynik kilka minut później podwyższył Marioca Maloca. Po rzucie wolnym egzekwowanym przez Macieja Gajosa, piłkę głową odbił Flavio Paixao, a tuż przy słupku również głową do siatki trafił chorwacki obrońca.

Zagłębie strzeliło bramkę do szatni. Patryk Szysz oszukał Macieja Gajosa i ustalił wymik pierwszej części meczu na 2:1.
Zagłębie w pierwszej połowie miało 60% posiadanie piłki, oddało więcej strzało, ale to Biało-Zieloni prowadzili.
Goście po przerwie dążyli do wyrównania. Już w pierwszym kwadransie trzykrotnie uderzali na bramkę Lechii. Trener Stokowiec postanowił wzmocnić środek pola i posłał w bój Kubickiego. Defensywny pomocnik kilka minut później zaliczył asystę przy bramce Żarko Udovicicia. Ta bramka podcięła skrzydła Zagłębiu, które już nie dominowało tak jak wcześniej.

W 75 minucie przed wyśmienita okazją stanął Zwoliński. Znakomite dogranie Udovicicia z lewej strony i pochodzący ze Szczecina napastnik z kilku metrów nad bramką. Minutę później ponownie Zwolak mógł zaliczyć hat-tricka, ale na posterunku bramkarz gości.

W 85 minucie bliski zdobycia drugiej bramki był Patryk Szysz, ale z pięciu metrów mając przed sobą tylko Kuciaka postał piłkę nad bramką.

Już w sobotę Lechia zagra wyjazdowy mecz ze Śląskiem Wrocław.

LECHIA GDAŃSK - ZAGŁĘBIE LUBIN 3:1 (2:1)
Zwoliński 6, Maloca 23, Udovicic 64 - Szysz 45+1

Lechia: 12. Dušan Kuciak - 5. Bartosz Kopacz, 23. Mario Maloča, 4. Kristers Tobers, 20. Conrado - 9. Łukasz Zwoliński, 69. Jan Biegański, 36. Tomasz Makowski (85, 19. Karol Fila), 7. Maciej Gajos (62, 6. Jarosław Kubicki), 31. Žarko Udovičić (90, 17. Mateusz Żukowski) - 28. Flávio Paixão (85, 15. Kenny Saief).

Zagłębie: 30. Dominik Hładun - 26. Kacper Chodyna, 5. Lorenco Šimić, 55. Damian Oko, 3. Saša Balić, 17. Patryk Szysz - 4. Jewgienij Baszkirow (46, 95. Dejan Dražić), 14. Jakub Żubrowski (85, 74. Kamil Kruk), 18. Filip Starzyński (85, 99. Łukasz Łakomy), 39. Miroslav Stoch (70, 8. Łukasz Poręba) - 13. Karol Podliński (70, 11. Samuel Mráz).

żółte kartki: Biegański, Udovičić - Oko, Balić, Dražić, Kruk.

sędziował: Krzysztof Jakubik (Siedlce).
(greg / lechia.gda.pl) 5 kwietnia 2021, 21:52

Copyrights lechia.gda.pl 2001-2021. Wszystkie prawa zastrzeżone.