Gdańsk: czwartek, 22 kwietnia 2021
AKTUALNOŚCI
Podstrony:

Sevela i Stokowiec o mecz Lechia - Zagłębie Lubin

6 kwietnia 2021

Trenerzy Martin Sevela i Piotr Stokowiec o meczu Lechia Gdańsk - Zagłębie Lubin (3:1).
Martin Sevela, trener Zagłębia Lubin:

- Początek meczu był słaby w naszym wykonaniu z perspektywy wyniku. Pierwszy strzał na bramkę w 6. minucie od razu dał bramkę. Zabrakło nam jednak szybkiej reakcji po stracie piłki, szybszego przejścia do ataku. Drugą bramkę straciliśmy po stałym fragmencie gry, gdzie zawodnicy ponoszą odpowiedzialność 1:1. Pod koniec pierwszej połowy strzeliliśmy bramkę kontaktową, zmieniliśmy ustawienie, system gry ale to nie przyniosło efektu bramkowego. Dzisiaj brakowało nam efektywności. Nawet pod koniec meczu mogliśmy dodać dramaturgii, ale Patryk Szysz spudłował w idealnej sytuacji. Wtedy końcówka mogłaby być interesująca, jednak dzisiaj wyjeżdżamy z Gdańska bez punktów. Ostatnie mecze gramy słabo w obronie, ale też popełniamy indywidualne błędy. Musimy popracować nad współpracą na boisku, aby zawodnicy uzupełniali się wzajemnie. Przed nami jeszcze sporo meczów, w których możemy zdobyć wiele punktów i na pewno będziemy walczyć – niezależnie czy w domu czy na wyjeździe. Szkoda dzisiejszego meczu, bo punkty nam uciekły i to też nie sprzyja dobrej atmosferze. Teraz raczej skupiamy się na ciężkiej pracy i zaangażowaniu na treningach. Chociaż często w tygodniu na treningach wygląda to dobrze, to dzisiaj zobaczyliśmy, że jednak nie wystarczyło to do zdobycia punktów. Musimy walczyć dalej, nie spuszczamy głów, zrobimy dokładną analizę gry poszczególnych formacji i całego zespołu, aby wyeliminować błędy, które popełniliśmy w dzisiejszym meczu.

Piotr Stokowiec, trener Lechii Gdańsk:

- Cieszę się, że wróciliśmy na zwycięską ścieżkę. Przed nami decydujące mecze dla układu tabeli i chcielibyśmy się utrzymać w bezpośredniej czołówce PKO BP Ekstraklasy, dlatego to było bardzo ważne spotkanie. Cieszę mnie nie tylko 3 punkty i 3 bramki, ale też mnóstwo sytuacji, które stworzyliśmy. Mimo strzelenia trzech bramek cały czas atakowaliśmy, ale były też momenty trudne i korygowaliśmy to zmianami. Na pewno musimy wyeliminować braki w koncentracji w końcówkach połowy czy meczu, bo to kosztowało nas utratę punktów w Bielsku-Białej. Jestem bardzo zadowolony i dalej będziemy pracować, aby grać taki ofensywny futbol, który zapowiadałem. Pamiętajmy jednocześnie o naszych ograniczeniach kadrowych: kontuzjach i chorobach, przez co nie wszyscy zawodnicy mogą być w pełnej dyspozycji, dlatego cieszę się ogromnie z tych 3 punktów.
(greg / lechia.pl) 6 kwietnia 2021, 09:04
Weź udział w nowej, ekscytującej rywalizacji i powalcz o miano najlepszego Betona. Typuj na okrągło i wygrywaj nagrody!

Liga BetONów
Główny punkt programu nowej lechia.gda.pl: inernetowy tygodnik. Co wtorek artykuły na temat Lechii, publicystyka, informacje, galerie zdjęć i inne. Zapraszamy.

Ostatni numer
Wyraź swoją opinię na dany temat, podziel się uwagami z innymi kibicami Lechii. Nawet bez logowania możesz czytać forum bez ograniczeń.

Forum dyskusyjne
Copyrights lechia.gda.pl 2001-2021. Wszystkie prawa zastrzeżone.
kontakt | 0.020