Tomek Makowski daje punkt Lechii

10 kwietnia 2021

Lechia zremisowała ze Śląskiem 1:1. Gola na wagę punktu strzelił Tomasz Makowski. Była to pierwsza bramka Makowskiego w Ekstraklasie po 64 meczach.

Obie drużyny wyszły na mecz ofensywnie. Gra od początku spotkania mogła się podobać. W 7. minucie Lechia miała znakomitą okazję do strzelenia pierwszej bramki. Po stałym fragmencie gry piłkę przebił Bartosz Kopacz i trafiła ona pod nogi Mario Malocy. Chorwat strzelił w światło bramki, ale futbolówka odbiła się od rywala i dwukrotnie od poprzeczki. Arbiter dopatrzył się jednak pozycji spalonej defensora Lechii. W kolejnej akcji to Śląsk zdobył gola otwierającego wynik w tym meczu. Po nieczystym kopnięciu piłki przez Krzystofa Mączyńskiego ta trafiła do Erika Exposito, który z niewielkiej odległości pokonał Dusana Kuciaka. W dalszej części pierwszej połowy nieco lepiej prezentowała się drużyna gospodarzy. Okazało się, że Lechia potrafiła zagrozić zespołowi Śląska i w 36. minucie Tomasz Makowski pokonał Michała Szromnika. Bardzo duże znaczenie przy zdobyciu gola dla Lechii miało bardzo niecelne podanie Waldemara Soboty, przez co futbolówka trafiła do Makowskiego, a pomocnik Lechii ze spokojem posłał ją przy słupku. Było to pierwsze trafienie Makowskiego w historii jego występów w Ekstraklasie. Do przerwy wynik się nie zmienił.

Noblebet Pakiet Powitalny 2000 PLN

Druga część gry rozpoczęła się od słabszej dyspozycji obu zespołów. Pierwsze poważne zagrożenie pod bramką stworzyła Lechia, ale miało to miejsce dopiero w 80. minucie. Świetnie w polu karnym odnalazł się Łukasz Zwoliński, ale piłkę po jego strzale odbił Szromnik. Kilkadziesiąt sekund później ponownie "Zwolak" miał okazję do strzelenia zwycięskiej bramki. Tym razem dośrodkowywał Flavio Paixao, ale napastnik pochodzący ze Szczecina w czystej sytuacji uderzył bardzo niecelnie piłkę głową. W 89. minucie przed szansą stanął Conrado. Silnym uderzeniem z lewej nogi skierował jednak piłkę w trybuny.

ZAREJESTRUJ SIĘ. Z KODEM LECHIAGDA MOŻESZ DOSTAĆ NA START DO 2961 ZŁ (600 ZŁ BEZ RYZYKA, 2 331 ZŁ BONUSU OD DEPOZYTU + 30 ZŁ DARMOWYCH ZAKŁADÓW)

Śląsk Wrocław - Lechia Gdańsk 1:1 (1:1)
Bramki: Erik Exposito (8.) - Tomasz Makowski (34.)
Śląsk Wrocław: Szromnik - Tamas Ż, Poprawa, Bejger Ż, Mączyński - Makowski, Stiglec, Janasik (86. Cotugno), Sobota (60. Pich) - Praszelik (75. Praszelik), Exposito (86. Piasecki)
Lechia Gdańsk: Dusan Kuciak - Bartosz Kopacz, Kristers Tobers, Mario Maloca, Conrado Ż - Jarosław Kubicki, Jan Biegański (62. Maciej Gajos), Tomasz Makowski - Łukasz Zwoliński (87. Karol Fila), Flavio Paixao, Żarko Udovicić (62. Kenny Saief Ż)
(kg / lechia.gda.pl) 10 kwietnia 2021, 21:35