Gdańsk: czwartek, 18 kwietnia 2024

Trudny wyjazd Lechii do Poznania

20 kwietnia 2021

We wtorkowy wieczór Lechia Gdańsk powalczy o trzy punkty w Poznaniu. Rywalem Biało-Zielonych będzie Lech Poznań.

W ostatnich spotkaniach piłkarze z Poznania nie mieli dobrej passy. Przed bezbramkowym remisem z Legią pracę stracił Dariusz Żuraw. Z liderem poznaniacy mierzyli się mając na ławce Janusza Górę. Nowym szkoleniowcem został Maciej Skorża. Debiut dla Skorży przypadł w meczu z Rakowem w Bełchatowie. Gospodarze spotkania wygrali 3:1. Tym samym trener Skorża czeka na pierwsze punkty Lecha pod jego wodzą.

- Chciałbym, żeby na boisko wyszła drużyna pewnie siebie, która jest głodna gry, kreowania sytuacji, bramek i czysto piłkarskiej walki. Tego ostatnio mi brakowało w pierwszej połowie w Bełchatowie. I to jest aspekt mentalny, rozpoczęcie spotkania będąc odpowiednio przygotowanym pod tym względem jest kluczowe w tej chwili - powiedział na konferencji przedmeczowej trener Lecha.

W tabeli Ekstraklasy Lech zajmuje 11. miejsce. Do podium rozgrywek traci kilkanaście punktów, więc wydaje się, że sezon zakończy w połowie tabeli. Lechia tymczasem walczy o medal. Do Rakowa traci 5 punktów, a zajmuje piątą lokatę.

Ostatnie mecze Lechii z Lechem:

Lechia Gdańsk - Lech Poznań 0:1

Lech Poznań - Lechia Gdańsk 3:2

Lech Poznań - Lechia Gdańsk 1:1 (3:4 karne)

Lech Poznań - Lechia Gdańsk 2:0

Lechia Gdańsk - Lech Poznań 2:1

Wg firmy Betfan kurs na zwycięstwo Biało-Zielonych wynosi 3.80. Kurs na remis wynosi 3.35, a na zwycięstwo Lecha 2.03

KursNobleBet: Lechia 4.15, remis 3.6, Lech 2.05

ZAREJESTRUJ SIĘ. Z KODEM LECHIAGDA MOŻESZ DOSTAĆ NA START DO 2961 ZŁ (600 ZŁ BEZ RYZYKA, 2 331 ZŁ BONUSU OD DEPOZYTU + 30 ZŁ DARMOWYCH ZAKŁADÓW)