Z Cracovią na remis

8 maja 2021

Lechia zremisowała z Cracovią 1:1. Gola na wagę punktu strzelił kapitan Biało-Zielonych Flavio Paixao.

W pierwszej części gry zdecydowanie lepiej radziła sobie drużyna gospodarzy. Na początku meczu nie działo się jednak zbyt wiele. W 15. minucie głowami zderzyli się Karol Fila i Michal Siplak. Obrońca Lechii rozciął ucho, przez co kilka minut na boisku przebywali medycy. W 25. minucie Cracovia objęła prowadzenie. Dośrodkowanie z rzutu rożnego Siplaka przedłużył Rodin, a akcję wykończył Rapa. Do końca pierwszej części gry Lechii nie udało się wyrównać.

Od początku drugiej połowy Lechia próbowała przeprowadzić atak, który dałby wyrównanie. Akcje nie przynosiły jednak zagrożenia w polu karnym Cracovii. Sytuacja zmieniła się po roszadach, które zarządził sztab Lechii. W 70. minucie świetnym dośrodkowaniem popisał się Maciej Gajos. Piłkę do bramki skierował Flavio Paixao, dla którego była to 91. bramka w Ekstraklasie. Lechia dalej atakowała, ale niestety nie przynosiło to efektu. Celny strzał zanotował jeszcze Jarosław Kubicki, ale Niemczycki pewnie interweniował. W doliczonym czasie gry przed szansą stanął Flavio, jednak piłka po jego uderzeniu odbiła się od piłkarza Cracovii i wyszła za linię końcową.

W kolejnym meczu Biało-Zieloni zmierzą się w Białymstoku z Jagiellonią. W spotkaniu nie zagrają Omran Haydary, Conrado oraz Kenny Saief, którzy będą pauzować za kartki.

Lechia Gdańsk - Cracovia 1:1 (0:1)
Bramki: Flavio (70.) - Rapa (25.)
Lechia Gdańsk: Dusan Kuciak - Karol Fila, Mario Maloca (89. Michał Nalepa), Bartosz Kopacz, Conrado Ż (65. Mateusz Żukowski) - Jarosław Kubicki Ż, Tomasz Makowski, Maciej Gajos (79. Zarko Udovicić) - Kenny Saief Ż (46. Rafał Pietrzak), Flavio Paixao (K), Joseph Ceesay (65. Omran Haydary Ż)
Cracovia: Niemczycki - Luis Rocha (69. Pik), Rodin, Marquez, Rapa, Lusiusz, Sadiković (61. Dimun), Siplak Ż (46. Thiago), van Amersfoort, Hanca (K) (80. Szymonowicz Ż), Rivaldinho (80. Fiolić)
(kg / lechia.gda.pl) 8 maja 2021, 19:29