Byli lechiści w reprezentacji Polski

16 listopada 2021

W poniedziałkowym meczu Polska - Węgry, zamykającym zmagania grupowe w eliminacjach do Mistrzostw Świata 2022, zagrali dwaj byli Lechiści. Polska przegrała z Węgrami 1:2.

Od dłuższego czasu w kadrze Polski znajdują się dwaj piłkarze z przeszłością Biało-Zieloną. Paweł Dawidowicz, który obecnie występuje w zespole Serie A Hellas Verona, coraz częściej otrzymuje szansę gry pod wodzą nowego selekcjonera. Obrońca zagrał w pięciu spotkaniach fazy grupowej eliminacji do MŚ. W meczu z Węgrami "Hiena" po raz pierwszy przegrał w seniorskiej reprezentacji. Zagrał 90 minut.

Przemysław Frankowski po powrocie zza oceanu demonstruje znakomitą formę na boiskach francuskiej Ligue 1. Nie uszło to uwadze selekcjonera. Od czerwca 2021 roku występuje w każdym meczu reprezentacji Polski. W większości melduje się na boisku w drugiej połowie, ale nadal jest ważnym ogniwem w układance Paulo Sousy. W meczu z Węgrami spędził na boisku 25 minut.

Podczas przerwy reprezentacyjnej tylko jeden piłkarz Lechii miał szansę zagrać w meczu kadry seniorów swojego kraju. Dusan Kuciak był powołany na mecze eliminacyjne do kadry Słowacji. W obu spotkaniach Kuciak był rezerwowym, a Słowacja nie zdołała awansować do MŚ ani do fazy play-off.
(kg / lechia.gda.pl) 16 listopada 2021, 12:27