Gdańsk: środa, 17 kwietnia 2024

Sześć goli w Mielcu. Lechia bez wygranej

20 listopada 2021

Lechia Gdańsk zremisowała w wyjazdowym meczu ze Stalą Mielec 3:3. Piękne bramki dla Lechii zdobyli Marco Terrazzino (2) i Ilkay Durmus.

Stal Mielec w pierwszych kilkunastu minutach grała lepiej od Lechii. Początek zwieńczyli bramką na 1:0. Świetnym lobem lewą nogą popisał się Maksymilian Sitek. Po straconym golu Lechiści zaczęli przejmować inicjatywę w meczu. Przyspieszenie gry było zauważalne, a Stal nie wiedziała, jak odpowiedzieć Lechistom. W 37. minucie wynik po stronie przyjezdnych otworzył Ilkay Durmus. Turecki skrzydłowy znakomicie uderzył lewą nogą w okienko bramki. Golkiper Stali był bez szans. Przed przerwą widać było dążenie Lechii do objęcia prowadzenia. Cały czas Biało-Zieloni dynamicznie atakowali.

W doliczonym czasie gry świetną akcję przeprowadził duet Terrazzino-Paixao. Marco przyspieszył rozegranie, a kapitan idealnie w tempo zagrał w pole karne. Wykończenie na dużej prędkości było najlepszym finiszem pierwszej połowy.

W drugiej części gry Lechiści nie poprzestali atakować. Pomimo prowadzenia nadal rządzili na boisku. Niemal po kwadransie od rozpoczęcia drugiej połowy po rzucie rożnym do piłki dopadł Marco Terrazzino i bardzo silnym uderzeniem podwyższył prowadzenie. Kilka minut później w polu karnym Lechii faul popełnił Mateusz Żukowski. Arbiter podyktował rzut karny, który pewnie wykorzystał Grzegorz Tomasiewicz. W następnej akcji mogło już być 3:3. Tym razem Fabiana Piaseckiego przechytrzył Kuciak i uratował Biało-Zielonych przed utratą bramki. W 77. minucie Żukowski ponownie popełnił katastrofalny błąd. Podanie prosto pod nogi rywala pod własnym polem karnym musiało zakończyć się golem dla gospodarzy. Bramkarza Lechii pokonał Mateusz Mak.

Stal Mielec - Lechia Gdańsk 3:3 (1:2)