Gdańsk: sobota, 20 kwietnia 2024

Rezerwy wygrywają w sparingu

14 lutego 2022

Drugi zespół Lechii Gdańsk wygrał 2:1 mecz z Bałtykiem Gdynia. Bramki dla Biało-Zielonych zdobywali Jakub Kałuziński i Bartosz Brzęk.

Zespół rezerw rozgrywa sparingi w ramach przygotowania do rundy wiosennej IV ligi. Podczas tej zimy druga drużyna Lechii zmierzyła się już z juniorami Stomilu Olsztyn, Granicą Kętrzyn, Arką Gdynia, Gedanią Gdańsk, Koroną Wilkowice i Pomezanią Malbork. Kolejnym rywalem był Bałtyk Gdynia. Klub ten gra aktualnie w III lidze.

W zespole Lechii wystąpiło wielu piłkarzy z pierwszej drużyny, którzy nie zagrali lub przebywali jedynie kilka minut na boisku w spotkaniu z Cracovią. Byli to: Michał Buchalik, Kristers Tobers, Tomasz Neugebauer, Tomasz Makowski, Egzon Kryeziu, Jakub Kałuziński, Bassekou Diabate i Kacper Sezonienko.

Spotkanie lepiej rozpoczął Bałtyk, który wyszedł w 8. minucie na prowadzenie. Biało-Zieloni jednak coraz mocniej dominowali nad rywalem. Zaraz po rozpoczęciu drugiej połowy bramkę wyrównującą zdobył Jakub Kałuziński. Bartosz Brzęk w samej końcówce strzelił gola na wagę zwycięstwa.

Lechia II Gdańsk – Bałtyk Gdynia 2:1 (0:1)

Bramki dla Lechii: Jakub Kałuziński, Bartosz Brzęk

Lechia: Michał Buchalik – Bartosz Brzęk, Tomasz Neugebauer, Kristers Tobers, Maciej Zagraba – Egzon Kryeziu, Tomasz Makowski – zawodnik testowany, Jakub Kałuzinski, Bassekou Diabate – Kacper Sezonienko

Weszli za ławki: Bartosz Brylowski, Bartosz Borkowski, Radosław Tuleja, Dominik Majer, Marek Niewiadomski, Maciej Kaczorowski, Ryszard Sumiński, Jakub Cieślicki, Omran Haydary
(damnit / Trojmiasto.pl) 14 lutego 2022, 13:18