Flavio show. Oceny po meczu Lechia Gdańsk – Warta Poznań

23 kwietnia 2022

Lechia Gdańsk wygrała 2:0 z Wartą Poznań. Biało-Zieloni zagrali solidne spotkanie i nie dali wykazać się gościom z Poznania. Mecz ten był szczególny dla Flavio, który strzelił swoją 100. bramkę w Ekstraklasie.

Dusan Kuciak ocena: 6
Zachował czyste konto, lecz piłkarze gości nie stworzyli sobie zbyt wielu sytuacji. Jak to ma zwyczaju, był niepewny w grze nogami. W pierwszej połowie wybił futbolówkę, która trafiła pod nogi w Jaysona Papeau. Słowaka uratował Michał Nalepa, który interweniował z linii bramkowej.

David Stec ocena: 4
Najmniej pewny element obrony Lechii. Był kilka razy spóźniony. Warta największe zagrożenie tworzyła jego stroną. Dostał żółtą kartkę. Popełnił błąd w trzeciej minucie, ale uratował go Michał Nalepa.

Michał Nalepa ocena: 7
Wybił piłkę z linii bramkowej po bardzo groźnym strzale Franka Castanedy. Był bardzo pewny w obronie.

Mario Maloca ocena: 8
Tak jak jego partner wybił piłkę z linii bramkowej. Znakomitym wślizgiem zatrzymał akcję Matuszewskiego. Razem z Nalepą tworzyli zgrany i pewny duet.

Rafał Pietrzak ocena: 6
Był solidniejszy niż Stec na drugiej stronie. Nie popełnił większych błędów. Solidne zawody w jego wykonaniu.

Jarosław Kubicki ocena: 5
Odebrał w niebezpiecznej sytuacji piłkę Jakóbowskiemu w polu karnym w 77. minucie. Był pracowity i pomagał drużynie w fazie destrukcji.

Maciej Gajos ocena: 6
Solidny występ. Kilka dobrych podań. Zaliczył prostopadłe podanie do Diabate, które w ostatniej chwili zostało przecięte przez defensorów gości.

Ilkay Durmus ocena: 6
Nie był tak groźny jak w Zabrzu. Dograł dobrą piłkę do Kacpra Sezonienki, lecz brakowało błysku w jego zagraniach.

Jakub Kałuziński ocena: 5
Najgorszy z drugiej linii Lechii. Sprowokował groźny atak Warty w 25. minucie. Zrobił niebezpieczną stratę na samym początku drugiej połowy. Nie były to jednak rażące błędy. W ofensywie wykonał kilka dobrych podań.

Bassekou Diabate ocena: 6
Bardzo aktywne wejście w mecz. Piłka po uderzeniu od jego nogi trafiła do Flavio. Wywalczył rzut karny. Był blisko trafienia w 20. minucie, ale w dobrej sytuacji trafił w golkipera Warty. Jednak po pierwszych dwudziestu minutach nie tworzył już takiego zagrożenia jak na początku.

Flavio Paixao ocena: 10
Co prawda Portugalczyk nie zasłużył na aż tak wysoką notę, lecz tym meczem zapisał się w historii Lechii Gdańsk. Strzelił swoją 99. i 100. bramkę w Ekstraklasie i jednocześnie 1000. gola w historii Biało-Zielonych w najwyższej klasie rozgrywkowej. Już w piątej minucie świetnie się znalazł w polu karnym i mocnym strzałem pod poprzeczkę pokonał Jędrzeja Grobelnego. Pewnie wykonał jedenastkę kilka minut później. Zapamiętamy na długo ten występ.

Rezerwowi:
Kacper Sezonienko ocena: 6
Kolejne dobre wejście. Kilka razy rozruszał ofensywę Lechii. W pierwszych sekundach po wejściu na boisko dostał już żółtą kartkę, lecz nie wpłynęło to na jego końcową ocenę.