Gdańsk: sobota, 20 kwietnia 2024

Tomasz Kaczmarek: 48 psychologów to za mało

9 maja 2022

Szkoleniowiec Lechii Gdańsk Tomasz Kaczmarek w dobrym humorze wystąpił na konferencji prasowej po zwycięstwie ze Stalą Mielec.

O meczu:
Trudno o krótki komentarz po takim spotkaniu. Mecz był bardzo skomplikowany. Mieliśmy bardzo dobrą pierwszą połowę z sytuacją na 3:0. Wtedy zabrakło centymetrów, a jedyna sytuacja dla Stali była po błędzie indywidualnym. 2:0 to bardzo niebezpieczny wynik (śmiech). W przerwie ani sekundy nie rozmawialiśmy o dowożeniu wyniku. Chcieliśmy dalej grać to samo, strzelić więcej bramek. Po 2:1 już nie wszystko było pod naszą kontrolą. Kolejny raz gramy fazami. Stal zasłużyła na bramkę na 2:2, ale mieliśmy jeszcze 15 minut na strzelenie trzeciego gola. Końcówka była kontrowersyjna ale jeżeli var sprawdzał to zdarzenie 6-7 minut to wierzę, że decyzja była słuszna.

O zmianach:
Pierwsze zmiany zrobiłem w 66. minucie. Jesteśmy doświadczonym zespołem - jeżeli przeciwnik na chwilę przeważa, to nie znaczy, że trzeba od razu robić zmiany i działać emocjonalnie.

O dwóch Lechiach - prowadzącej 2:0 i tracącej to prowadzenie:

- Poprawienie tego to zadanie dla pierwszego trenera i zawodników. Pod względem fizycznym i mentalnym jest dobrze. Zawsze bramka na 2:1 wpływa na innych, a w naszych meczach szczególnie (śmiech). Nawet 48 psychologów nic by nie zmieniło.

O Kubie Kałuzińskim na pozycji defensywnego pomocnika:

Kuba zagrał fantastycznie na tej pozycji. Decyzje, swoboda przy piłce, odbiory - wszystko na najwyższym poziomie. Cały czas szukam mu idealnej pozycji. Moim zdaniem świetnie się rozwija. Do 60. minuty był naszym kluczowym zawodnikiem.