Gdańsk: sobota, 13 sierpnia 2022

Rezerwy kończą sezon porażką

12 czerwca 2022

Lechia II Gdańsk przegrała w ostatnim meczu sezonu w IV lidze 4:5 z Gryfem Słupsk. Biało-zieloni skończyli sezon na 5. miejscu.

Podopieczni Tomasza Byszki katastrofalnie zaprezentowali się w pierwszej połowie. Do 45. minuty przegrywali aż 0:4.

W przerwie trener Lechii zrobił aż 5 zmian. W drugiej części spotkania gra Lechii wyglądała znacznie lepiej. Pierwsze trafienie dla Biało-zielonych zdobył Michał Sadowski, który pewnie wykorzystał rzut karny. W 79. minucie gospodarze ze Słupska podwyższyli wynik na 5:1. W ostatnich minutach piłkarze z Gdańska rozpoczęli pogoń za wynikiem. Gola na 2:5 zdobył Oskar Klessa, a następną Bartosz Borkowski. W doliczonym czasie gry trafił do siatki jeszcze Robert Wójcik. Zabrakło czasu, aby wyrównać, lecz chęć uzyskania korzystnego wyniku przez piłkarzy Lechii zasługuje na docenienie.

Druga drużyna Biało-zielonych skończyła sezon IV ligi na 5. miejscu w grupie mistrzowskiej z 45. punktami na koncie.

Gryf Słupsk — Lechia II Gdańsk 5:4 (4:0)
Bramki: Oskar Zieliński (18., 28., 33.), Fabian Słowiński (36., 79.) - Michał Sadowski (67.), Oskar Klessa (85.), Bartosz Borkowski (90.), Robert Wójcik (90+3.)
Skład Lechii: Ignacy Arczyński, Radosław Tuleja (46. Robert Wójcik), Mateusz Sadło (46. Michał Sadowski), Maciej Kaczorowski, Marek Niewiadomski (46. Amadeusz Mielnik), Ryszard Sumiński, Jakub Cieślicki (46. Volodymyr Kharyton), Bartosz Borkowski, Mateusz Śmiglewski, Mikołaj Sołkiewicz (46. Olver Zaręba).
(damnit / lechia.gda.pl) 12 czerwca 2022, 12:09
Copyrights lechia.gda.pl 2001-2022. Wszystkie prawa zastrzeżone.