Gdańsk: niedziela, 14 sierpnia 2022
AKTUALNOŚCI

Kim są młodzi piłkarze w kadrze Lechii?

13 czerwca 2022

9 czerwca do treningów wrócili zawodnicy gdańskiej Lechii. Okazję do zaprezentowania się na tle piłkarzy Ekstraklasy dostało czterech młodzieżowców z Akademii Lechii. Kim są młodzi Lechiści?

Jakub Raciniewski

16-letni bramkarz do Gdańska przybył z Górnika Wałbrzych. Znalazł się również w kadrze na zimowe zgrupowanie w tureckiej Antalyi. Pod koniec ubiegłego sezonu regularnie trenował z pierwszą drużyną, lecz głównie było to spowodowane wyjazdem Dusana Kuciaka na kadrę. 7 sierpnia zadebiutował w seniorskiej piłce w barwach rezerw Lechii w meczu wyjazdowym z Gromem Nowy Staw przegranym ostatecznie 3:2.

Bartosz Brzęk

Bartek to zawodnik pochodzący z Gdańska. Od 2018 roku reprezentuje biało-zielone barwy. Wcześniej był zawodnikiem takich drużyn jak Conrad Gdańsk czy Jaguar Gdańsk. W tym sezonie występował głównie w drużynie U-18, lecz zanotował też kilka występów w rezerwach. Trzeba również wspomnieć, że w sparingowym spotkaniu przeciwko drużynie Bałtyk Gdynia w 90. minucie spotkania zapewnił zwycięstwo drużynie rezerw. Otrzymał również powołanie do reprezentacji Polski na turniej eliminacyjny do Mistrzostw Europy. Gra głównie na prawej obronie, więc jest szansa na zagoszczenie w pierwszej drużynie na dłużej.

Miłosz Kurzydłowski

Miłosz urodził się w 2005 roku. Do Gdańska przyszedł z Akademii Zagłębia Lubin. Zawodnik swoje pierwsze poważniejsze kroki stawiał w Akademii Piłkarskiej Reissa Szczecinek, skąd pochodzi. Przed Lechią oprócz wspomnianych wcześniej drużyn był jeszcze zawodnikiem Bałtyku Koszalin. W poprzednim sezonie również dostał wiele okazji do trenowania z pierwszym zespołem. Jest to stoper, który ma świetne warunki fizyczne. Był również ważnym zawodnikiem w zakończonych niedawno Mistrzostwach Europy do lat 17, w których Polacy zdobyli zaledwie jeden punkt. W minionym sezonie pomógł drużynie U-18 w awansie do Centralnej Ligi Juniorów. Z pewnością w nadchodzącym sezonie będzie pełnił w niej kluczową rolę.

Krystian Okoniewski

17-latek, który do Gdańska przybył z Hetmana Zamość. Z pewnością wielu kibiców usłyszało o nim, gdy wpisał się na listę strzelców w towarzyskim spotkaniu przeciwko Szachtarowi Donieck. W minionym sezonie rozegrał sporo spotkań w drużynie U-18 i drużynie rezerw, wpisując się bardzo często na listę strzelców. Miał również wiele szans, aby pokazać się z dobrej strony na treningach pierwszej drużyny. Trenując obok takich napastników jak Łukasz Zwoliński czy Flavio Paixao, z pewnością zebrał wiele doświadczenia. Wydaje się, że w nadchodzącym sezonie przy wcześniej wspomnianych napastnikach i wracającym z wypożyczenia Zjawińskim Krystianowi może być ciężko, aby przebić się do kadry meczowej.

Autor: Seki
(kg / lechia.gda.pl) 13 czerwca 2022, 14:56
REKLAMA
REKLAMA
Copyrights lechia.gda.pl 2001-2022. Wszystkie prawa zastrzeżone.
kontakt | 0.036