Gdańsk: sobota, 13 sierpnia 2022
AKTUALNOŚCI

S. Wojciechowski: Jeden lub dwa transfery do Lechii

21 czerwca 2022

Sławomir Wojciechowski w rozmowie z klubową stroną zapowiada, że Biało-Zieloni zrobią jeden lub dwa transfery w nadchodzących okienku.

Wojciechowki w ostatnim tygodniu po roku przerwy wrócił do Lechii. Objął funkcję koordynatora ds. planowania kadr


Dzisiaj, Twoim zdaniem, czego brakuje Lechii, żeby na poważnie zagrozić najlepszym drużynom w lidze i zrobić kolejny krok do przodu?

Sławomir Wojciechowski: - Jestem przekonany o tym, że trener Kaczmarek z zawodników, którzy są w naszej kadrze, wyciągnie maksimum potencjału. Z niektórych więcej, z niektórych mniej, pewnie z niektórymi to się nie uda w ogóle. Jak obserwuję, to jest to taki trener, który ma warsztat, aby z większości graczy wycisnąć bardzo dużo. To już będzie wzmocnienie tego zespołu, które umożliwi bicie się o wyższe pozycje. Plus oczywiście transfery. Jeden czy dwa. Nikt nie ukrywa, że chcemy dokonać wzmocnień w naszych szeregach, ale tylko takich, które będą jakościowe. Jeśli przyjdą zawodnicy, to będą oni lepsi, którzy podniosą nam jakość, a nie podobni do tych, których już mamy. To będzie moje zadanie.

Jak tak obserwujesz pierwszy zespół na co dzień i patrzysz na kolejnych zawodników, to który już teraz, albo dosłownie za moment, będzie wiodącą postacią zespołu, a wręcz całej Ekstraklasy?

SW: - Ci wszyscy młodzi: Kałuziński, Sezonienko, Koperski już teraz są na takim poziomie, że przy odpowiedniej pracy z trenerem Kaczmarkiem, oni już w nadchodzącym sezonie wskoczą na kolejny. Kałuziński czy Sezonienko już mają za sobą kilka naprawdę świetnych meczów, akcji, bramek. Cały zespół mamy bardzo dobry. Nie można zapominać o Flavio, o Zwolińskim, z tyłu Maloca, który jest bardzo dobrym obrońcą. Także jest tutaj mnóstwo jakości piłkarskiej. I oni też mogą nadal grać jeszcze lepiej.
(greg / lechia.pl) 21 czerwca 2022, 08:53
REKLAMA
REKLAMA
Copyrights lechia.gda.pl 2001-2022. Wszystkie prawa zastrzeżone.
kontakt | 0.016