Gdańsk: sobota, 13 sierpnia 2022
AKTUALNOŚCI

Rykoszet sprawy Michniewicza uderza w pracownika Lechii. Dominiak niewinny

20 czerwca 2022

Dziennikarz Szymon Jadczak z Wirtualnej Polski napisał artykuł o powiązaniach z korupcją selekcjonera reprezentacji Polski — Czesława Michniewicza. W sprawę ustawiania jednego ze spotkań miał być zaangażowany Robert Dominiak — kiedyś pracownik Świtu Nowy Dwór Mazowiecki i Lecha Poznań, a dzisiaj koordynator sztabu medycznego Lechii Gdańsk.

Cała sytuacja dotyczyła spotkania Górnika Polkowice z Lechem Poznań z 8 czerwca 2004 roku. Według Szymona Jadczaka z akt sprawy wynika, że piłkarze Kolejorza próbowali wymusić pieniądze za sprzedanie meczu od graczy i działaczy Górnika. Ostatecznie przyjęli pieniądze od działaczy Świtu Nowy Dwór Mazowiecki, którym zależało na zwycięstwie zespołu z Poznania.

Dziennikarz pisze, że: Operację ze strony Lecha koordynował Robert Dominiak.

Był on zaangażowany w proceder w trakcie przerwy spotkania: Robert Dominiak zadzwonił do działacza Świtu Ireneusza Jankowskiego i w imieniu piłkarzy Lecha zażądał dodatkowych 30 tys. - pisze Jadczak. Obecny pracownik Lechii finalnie nie otrzymał tych pieniędzy.

W 2021 sąd uniewinnił Roberta Dominiaka: Pieniądze zostały właśnie dane w tym celu, żeby zagwarantować uczciwe zachowanie, czyli walkę fair play w meczu z Polkowicami (...). Oczywiście można ze strony etycznej, moralnej różnie interpretować, różnie oceniać zachowania zawodników Lecha, również oskarżonego Dominiaka, jednakże naszym zdaniem ten czyn nie podlega formalizacji i dlatego należało utrzymać w mocy uniewinnienie oskarżonego przez sąd pierwszej instancji. - stwierdził sędzia

To nie pierwszy raz, kiedy osoba związana z Lechią była zaangażowana w aferę korupcyjną. W lipcu 2008 roku z klubu został zwolniony trener Dariusz Kubicki , który odmówił podpisania specjalnego oświadczenia antykorupcyjnego, a wcześniej został zatrzymany przez CBA.

Cały tekst można przeczytać na stronie Wirtualnej Polski.
(damnit / Wirtualna Polska) 20 czerwca 2022, 21:54
REKLAMA
REKLAMA
Copyrights lechia.gda.pl 2001-2022. Wszystkie prawa zastrzeżone.
kontakt | 0.015