Gdańsk: niedziela, 14 sierpnia 2022
AKTUALNOŚCI

Z Mirandes do Lechii? Niko Datkovic na celowniku Lechii

21 czerwca 2022

Według portalu germanijak.hr Lechia jest zainteresowana Chorwatem Niko Datkoviciem. W poprzednim sezonie reprezentował barwy Hiszpańskiego Mirandes.

Niko Datkovic to 29-letni środkowy obrońca. Może grać również jako prawy defensor. W tym sezonie rozegrał zaledwie trzy spotkania. Do swojego CV może zapisać występy w Spezii, Rijece czy Cracovii. 1 lipca kończy mu się kontrakt i stąd pojawia się okazja, aby pozyskać zawodnika za darmo.

Jest wychowankiem chorwackiej HNK Rijeka, lecz najwięcej spotkań w swojej karierze zagrał dla Spezii. W 2013 r. był kapitanem reprezentacji Chorwacji do lat 21.

Datkovic w swojej karierze spotykał się w kilku klubach z byłymi Lechistami. Przykładowo z Mato Milosem rozegrał 35 spotkań w Rijece oraz Spezii. Spotkał się również z bardzo dobrze wspominanym w Gdańsku Antonio Colakiem. Wspólnie reprezentowali reprezentację Chorwacji do lat 21 na młodzieżowym Euro.

Wydaje się, że Datkovic to zawodnik, który nie jest gotowy na teraz i potrzebuje dłuższego okresu przygotowawczego z drużyną. Tym bardziej że już za dwa tygodnie startują eliminacje do Ligi Konferencji, a taki transfer to dla Lechii raczej marne wzmocnienie. Kolejny raz w dyskusjach pojawia się zawodnik, którego należy odbudować.

Autor: Seki
(kg / lechia.gda.pl) 21 czerwca 2022, 16:16
REKLAMA
REKLAMA
Copyrights lechia.gda.pl 2001-2022. Wszystkie prawa zastrzeżone.
kontakt | 0.023