Gdańsk: niedziela, 14 sierpnia 2022

Wygrana w sparingu z Wisłą Płock

25 czerwca 2022

W swoim drugim sparingu podczas przygotowań do nowego sezonu piłkarze Lechii Gdańsk pokonali Wisłę Płock 6:3.

Spotkanie rozegrano w Cetniewie, a oba zespoły zmierzyły się w formule 4x30 minut. Pierwsze 60 minut Lechiści rozegrali w składzie:

Kuciak - Ceesay, Maloca, Castegren, Conrado - Clemens, Kubicki, Gajos, Terrazzino, Piła – Sezonienko

Na uwagę zasługuje występ Henrika Castegrena, który opuścił ostatnie spotkanie z Rakowem Częstochowa z powodu kontuzji. Pierwsze dwie kwarty zakończyły się wygraną płocczan, którzy po 60. minutach prowadzili 3:2. Bramki dla Lechii zdobyli Christian Clemens oraz Marco Terrazzino.

Na trzecią i czwartą kwartę trener Kaczmarek postanowił wymienić całą jedenastkę, a na boisku zameldowali się:

Buchalik (91. Mikułko) - Stec, Neugebauer, Koperski (91. Kryeziu), Pietrzak - Kałuziński, Biegański, Flavio, Diabate (105. Witan), Durmus – Zjawiński

Druga część sparingu to popis gdańszczan, którzy odwrócili losy meczu, strzelając aż 4 gole. Swój dublet skompletował Flavio Paixao, na 5:3 rezultat z rzutu wolnego podwyższył Rafał Pietrzak, a wynik całego spotkania ustalił Łukasz Zjawiński.

Lechia Gdańsk – Wisła Płock 6:3
Bramki:
Dla Lechii: Christian Clemens (17.), Marco Terrazzino (58.), Flavio Paixao (89., 93.), Rafał Pietrzak (94.), Łukasz Zjawiński (101.);
Dla Wisły Płock: David Alvarez (3.,43.), Łukasz Sekulski (40.)
(BarteG / lechia.gda.pl) 25 czerwca 2022, 13:30
Copyrights lechia.gda.pl 2001-2022. Wszystkie prawa zastrzeżone.