Gdańsk: sobota, 13 sierpnia 2022
AKTUALNOŚCI

Dominik Piła: Chciałbym zdobyć mistrzostwo Polski

27 czerwca 2022

Nowy zawodnik Lechii Gdańsk udzielił wywiadu "Sportowym Faktom WP", w którym mówił m.in. o swoich celach w klubie i o trenerze Tomaszu Kaczmarku.

O dużym zainteresowaniu klubów Ekstraklasy jego osobą:

- Tak naprawdę spotkałem się jedynie z przedstawicielami Lechii i Widzewa. O pozostałych klubach nawet nie ma co wspominać, bo nie doszło do żadnych konkretów. Lechia była dla mnie bardziej atrakcyjnym kierunkiem. Podoba mi się wizja klubu i wszelkie warunki. Jeżeli miałbym drugi raz podjąć decyzję, to postąpiłbym tak samo.

O szansach na grę na początku sezonu:

- Początek sezonu będzie dla nas bardzo intensywny, zagramy dużo meczów. Każdy zawodnik będzie bardzo potrzebny i ja też się tak czuję, choć zdaje sobie sprawę, że skład praktycznie się nie zmienił. To ta grupa wywalczyła czwarte miejsce i pewnie nie będę miał łatwego startu, natomiast myślę, że z czasem będę dostawał kolejne minuty.

O różnicy między 1 Ligą a Ekstraklasą:

- Przeskok jakościowy jest bardzo duży, ale największą różnicę dostrzegam w intensywności gry. W Lechii mam zdecydowanie mniej czasu na podjęcie decyzji. Widzę to nawet w treningu. Jest tu też dużo większy profesjonalizm. Wrażenie robi nawet samo przygotowanie merytoryczne do każdych zajęć.

O tym, czy nie obawia się "sodówki" w Gdańsku:

- Słyszałem różne historie, ale ja jestem raczej typem spokojnego człowieka, któremu tego typu rzeczy nie są do życia potrzebne. Myślę, że nie będę kolejnym tego typu przypadkiem.

O swoich celach w Lechii:

- Chciałbym zdobyć mistrzostwo Polski. Może nawet w tym sezonie. To jest moje marzenie z dzieciństwa. Zresztą sam debiut w Ekstraklasie będzie dużym sukcesem, ale jednak mistrzostwo jest czymś, do czego się wraca po latach. Zwłaszcza że Lechia jeszcze w swojej historii mistrzem nie była, więc jest to podwójna motywacja.

O trenerze Tomaszu Kaczmarku:

- Trener Kaczmarek jest bardzo wymagający względem zawodników. Przede wszystkim chce grać w piłkę, a nie skupiać się na dalekich wybiciach. Dużo z nami rozmawia, stara się rozwijać każdego zawodnika. Myślę, że każdy z nas będzie z tego czerpał.

Cały artykuł dostępny pod tym linkiem.


Autor: KS
(kg / Wirtualna Polska) 27 czerwca 2022, 11:19
REKLAMA
REKLAMA
Copyrights lechia.gda.pl 2001-2022. Wszystkie prawa zastrzeżone.
kontakt | 0.038