Gdańsk: sobota, 13 sierpnia 2022
AKTUALNOŚCI

Dusan Kuciak: Naszym celem jest ustabilizowanie pozycji Lechii

27 czerwca 2022

Bramkarz Biało-Zielonych udzielił wywiadu dla sport.interia.pl, w którym podsumował zeszły sezon oraz przedstawił cele związane z nadchodzącymi zmaganiami.

Jak długo gdańscy kibice, będą mogli cieszyć się grą Dusana?

„Nie powiem jak Flavio, że to mój ostatni sezon, bo tak nie myślę. [...] Mam jeszcze rok kontraktu z Lechią Gdańsk. Myślę, że dalsze losy naszej współpracy zależą od mojej formy i mojego zdrowia".

Czy Antoni Mikułko jest już na tyle dobrym bramkarzem, by móc przejąć po Słowaku miejsce między słupkami?

„Uważam, że jego rozwój zależy od decyzji, które podejmie on i jego otoczenie w najbliższej przyszłości. Antek ma szczęście, że trafił na trenera Pawła Primela, jest coraz lepszy, ale jeszcze nie jest na poziomie bramkarskiego numeru 2 w Ekstraklasie".

Do którego z piłkarzy Lechii może należeć ten sezon?

„Niewielu zawodników może być pewnym miejsca w składzie Lechii, ale myślę że jednym z nich jest Kuba Kałuziński, widzę jak codziennie pracuje. Chcę by jego gra stała się dobrym przykładem dla reszty młodych zawodników Lechii".

Czy w poprzednim sezonie drużynę stać było na więcej niż 4. miejsce?

„Moim zdaniem wyciągnęliśmy z nich absolutnego maksa. Wystarczy popatrzeć jakie były w oknie transferowym wzmocnienia tych drużyn, które były przed nami, a jakie były nasze. To 4. miejsce było dla mnie niczym mistrzostwo. Naszym szczęściem było to, że dało ono europejskie puchary, do których teraz się przygotowujemy".

Czego można oczekiwać od drużyny w nadchodzącym sezonie?

„Oczywiście chciałbym zdobyć mistrzostwo, ale muszę patrzeć realnie. Po pierwsze uważam, że jeszcze za wcześnie na takie prognozy, po drugie myślę, że do drużyn silnych w poprzednich rozgrywkach mogą doskoczyć teraz np. Cracovia czy Wisła Płock, zawsze dobrze radzi sobie jeden z beniaminków. Legii Warszawa też już nie przydarzy się tak słaby sezon jak poprzednio. Naszym celem jest ustabilizowanie pozycji Lechii Gdańsk w top5 Ekstraklasy”.

Jak zaopatruje się na zmagania w ramach Europejskich Pucharów?

„Grałem w eliminacjach Ligi Mistrzów jeszcze z Żyliną, potem w Pucharze Intertoto w barwach rumuńskiego Vaslui, w fazie grupowej Ligi Europy z Legią Warszawa, wreszcie dwumecz z Brondby w Lechii Gdańsk. […] To inna otoczka i inne emocje. Lechia dopiero trzeci raz w historii gra w europejskich pucharach, nigdy jeszcze nie okazała się lepsza w dwumeczu, chcemy przejść Akademiję Pandew, zapisać się w historii. Chcemy grać w pucharach jak najdłużej”.

Zgadzacie się z celami przedstawionymi przez Dusana? O co według was, powinna grać Lechia w zbliżającym się sezonie? Zachęcamy do dzielenia się opiniami. Całość wywiadu dostępna jest na stronie sport.interia.pl.
(dn / Interia) 27 czerwca 2022, 13:35
REKLAMA
REKLAMA
Copyrights lechia.gda.pl 2001-2022. Wszystkie prawa zastrzeżone.
kontakt | 0.014