Gdańsk: sobota, 13 sierpnia 2022
AKTUALNOŚCI

Mario Maloca: Zrobimy wszystko, żebyśmy awansowali.

30 czerwca 2022

W czwartkowe przedpołudnie piłkarze Lechii zmierzyli się w swoim ostatnim meczu sparingowym z Radomiakiem Radom. Po spotkaniu na pytania dziennikarzy odpowiadał Mario Maloca. Chorwacki środkowy obrońca opowiedział m.in. o nastawieniu przed I rundą eliminacji.

Maloca zapytany o wiedzę na temat najbliższego rywala odparł:
- Niestety nie znam dużo Macedonii, jeszcze nie mieliśmy odprawy. Mamy jeszcze tydzień i na pewno będziemy przygotowani do tego meczu, bo trenerzy polecieli na ich sparing. Myślę, że najważniejsze, że po dzisiejszym meczu jesteśmy wszyscy zdrowi.

O porównaniu (wg rankingu ELO) Akademiji Pandev do Górnika Polkowice:
- Nie znam ani Górnika Polkowice, ani Akademiji Pandev. Musimy przejść tę pierwszą rundę i zrobimy wszystko, żebyśmy awansowali pierwszy raz w historii Lechii do II rundy. Mam nadzieję, że będziemy gotowi na to.

Maloca wskazał także pewne cechy charakterystyczne bałkańskiego futbolu:
- Bałkański styl to dużo kontaktów z piłką, dużo grania. Na pewno nie będzie dużo długich piłek. Myślę, że pokazaliśmy u trenera Kaczmarka, że my też lubimy grać. Na pewno na pierwszym meczu będzie dużo kibiców i mamy moc, żebyśmy w pierwszym meczu pokazali, że jesteśmy lepsi.

O okresie przygotowawczym:
- Każdy obóz jest ciężki, każdy musisz zrobić na 100 procent. Jedyna różnica to to jaki styl ma dany trener. Tutaj było bardzo ciężko, ale było też bardzo dużo piłki, a to lepsze niż bieganie bez piłki. Popracowaliśmy dobrze, zagraliśmy 3 dobre sparingi. To cieszy, że 2 ostatnie wygraliśmy, bo to też buduje atmosferę.

W meczu z Radomiakiem do gry powrócił Michał Nalepa:
- Michał jest najważniejszy w naszym zespole i myślę, że dzisiaj znowu to pokazał. Widać, że nie brakuje mu tego, że nie trenował z nami cały czas. Ma 29 lat i wszystko wie. Cieszę się, że jest z nami na boisku.

O stadionie w Skopje, na którym odbędzie się mecz rewanżowy:
- Lepiej grać na lepszym stadionie. Na pewno jest to słabszy stadion, ale nie ma co, będziemy przygotowani i mam nadzieję, że awansujemy do II rundy.

Doświadczony Chorwat ocenił także młodzieżowców, którzy dostali szansę pokazania się na obozie przygotowawczym:
- Muszę powiedzieć, że na Ekstraklasę jeszcze nie są gotowi. To był dla nich pierwszy obóz i to jest za duży skok. Nie grali w rezerwach, grali w U19. Pokazali jednak, że mają umiejętności i że na pewno to jest przyszłość Lechii.

O rzutach karnych, które były ćwiczone podczas ostatnich sparingów:
- Spróbowaliśmy wszyscy strzelać w tych sparingach i trener zdecyduje kto najlepszy będzie je strzelać. Będziemy wszyscy gotowi.
(BarteG / lechia.gda.pl) 30 czerwca 2022, 17:01
REKLAMA
REKLAMA
Copyrights lechia.gda.pl 2001-2022. Wszystkie prawa zastrzeżone.
kontakt | 0.031