Gdańsk: sobota, 13 sierpnia 2022
AKTUALNOŚCI

Tomasz Kaczmarek: Trzeba zagrać dwa dobre mecze

30 czerwca 2022

Oprócz Mario Malocy swoimi spostrzeżeniami po meczu z Radomiakiem podzielił się szkoleniowiec Biało-Zielonych – Tomasz Kaczmarek

Szkoleniowiec podsumował wygrany 2:1 mecz z Radomiakiem:
- Dzisiaj jeszcze byliśmy bez prawdziwej świeżości. Wczoraj i przedwczoraj bardzo mocno trenowaliśmy i to dzisiaj też na początku było widać. Brakowało nam intensywności, dynamiki, było też kilka niedociągnięć. W pierwszych 30 minutach za mało piłek wygrywaliśmy, z piłką graliśmy wolno. Gdzieś tak od 40. minuty się rozkręciliśmy i jak 5 min później na boisko weszli Sezonienko i Kałuziński i zagraliśmy w bardziej znanym nam ustawieniu, to złapaliśmy dużo lepszy rytm. Od tego momentu wyglądaliśmy bardzo dobrze w pressingu i w grze z piłką. Takie mecze jak grają dwie zmęczone drużyny, to tylko momentami są bardzo fajnie, ale są też momenty, które trzeba przeczekać.

W zespole Radomiaka wystąpił łączony z gdańskim klubem Roberto Alves, o którego występ zapytany został trener Lechii:
- Na pewno dzisiaj nie jest dzień, żeby oceniać takie rzeczy. Wszyscy wiedzą, w jakim kierunku myślimy. Wszyscy dzisiaj też widzieli, że tutaj mamy naprawdę fajnych zawodników, dobrych pomocników. Jeśli kogoś weźmiemy to tylko kogoś kto nam wszystkim bardzo pomoże.

O analizie gry Akademiji Pandev:
- Wczoraj grali z Lewski Sofia, z bardzo dobrym zespołem i przegrali 3:1. Tutaj pokazali też, że to jest przeciwnik, do którego musimy podejść z szacunkiem i musimy zagrać na naszym wysokim poziomie. Dostęp do materiałów jest, bo są te wszystkie platformy internetowe jak Instat, Wyscout, gdzie na serwerach nagrywane jest wszystko, co na świecie pokazywane jest w telewizji albo na streamie. Mamy dojście do wszystkich meczów ligowych Akademiji, do wszystkich ich sparingów. Jest to zespół grający w systemie 5-4-1, czyli w niektórych fazach bronią nisko. Mają jednak trzech, czterech ciekawych zawodników, którzy są w stanie narobić krzywdy. Jak się popatrzy na ich mecze, to w tym wszystkim są dwa, trzy wyniki z mocnymi klubami bułgarsko-rumuńskim. Wszyscy wiedzą, jak ciężko pracowaliśmy, żeby dojść do tych eliminacji i każdy zespół musiał na to mocno zasłużyć. Trzeba zawsze w europejskich pucharach zagrać dwa dobre mecze, żeby przejść do następnej rundy.
(BarteG / lechia.gda.pl) 30 czerwca 2022, 20:19
REKLAMA
REKLAMA
Copyrights lechia.gda.pl 2001-2022. Wszystkie prawa zastrzeżone.
kontakt | 0.048