Gdańsk: wtorek, 16 kwietnia 2024

Świetny atak, gorsza obrona. Oceny po meczu Lechia Gdańsk - Akademija Pandev

8 lipca 2022

Lechia Gdańsk wygrała 4:1 w pierwszym meczu eliminacji Ligi Konferencji Europy. Świetnie zaprezentowali się ofensywni piłkarze, w szczególności Flavio, który strzelił trzy bramki. Gorzej wypadli defensorzy, którzy dopuścili do zdecydowanie zbyt wielu sytuacji bramkowych gości.

Dusan Kuciak ocena: 8

Świetny mecz Słowaka, który swoimi interwencjami spowodował, że Lechia straciła tylko jedną bramkę w tym meczu.

David Stec ocena: 5

Przez stronę Austriaka przechodziło zdecydowanie zbyt wiele akcji Akademiji.

Michał Nalepa ocena: 5

Zaliczył kilka udanych interwencji, lecz razem z kolegami z defensywy dopuścił do wielu groźnych akcji gości. Mial szczęście, że sędzia nie odgwizdał rzutu karnego po jego mocnym wejściu.

Mario Maloca ocena: 5

Chorwat, podobnie jak jego partnerzy z defensywy, popełnił kilka błędów w kryciu.

Rafał Pietrzak ocena: 5

Jego ocena jest identyczna jak partnerów z obrony. Popełnił kilka pomyłek w drugiej połowie. Sprowokował groźną sytuację dla Akademiji przez swoje złe przyjęcie piłki.

Maciej Gajos ocena: 6

Dzisiaj był bardzo pożyteczny w destrukcji akcji. Kilka razy napędził ataki Biało-zielonych. W drugiej połowie wykonał bardzo niebezpieczny wślizg i może być zadowolony, że sędzia nie dał mu czerwonej kartki.

Jakub Kałuziński ocena: 7

19-latek imponował swoim opanowaniem i wizją gry. Lechia ma swoich szeregach bardzo duży talent.

Conrado ocena: 7

Brazylijczyk w pierwszej połowie był bardzo aktywny i zaliczył asystę po wcześniejszym świetnym odbiorze piłki. Szkoda zmarnowanej sytuacji z początku spotkania.

Marco Terrazzino ocena: 7

Dobry jego występ od dłuższego czasu. Napędzał akcje Lechii i zanotował fenomenalną asystę. Oby ten mecz był zwiastunem dobrego sezonu Niemca.

Łukasz Zwoliński ocena: 8

Świetny mecz "Zwolaka". Sam znakomicie wykończył sytuację sam na sam, a potem kapitalnie obsłużył Flavio Paixao. Na minus jedynie to, że nie przykrył piłkarza Akademiji Pandev przy rzucie rożnym.

Flavio Paixao ocena: 10

Cudowne wejście w swój ostatni sezon w karierze. Był zaangażowany w każdą bramkę Lechii. Zdobył hattricika i zanotował asystę. Oprócz tego kreował grę, był najważniejszą postacią na boisku. Prawdziwy lider.

Rezerwowi:

Christan Clemens ocena: 5

Nie zrobił niczego szczególnego po wejściu. Próbował, angażował się w akcje, ale nie przyniosło to efektów.

Ilkay Durmus ocena: 5

Turek, podobnie jak Clemens, starał się, lecz za wiele z tego nie wynikało. Durmus musi pokazać więcej, jak chce wrócić do pierwszego składu.

Jarosław Kubicki, Kacper Sezonienko, Filip Koperski grali za krótko, aby ich ocenić.
(damnit / lechia.gda.pl) 8 lipca 2022, 01:01