Gdańsk: poniedziałek, 11 grudnia 2023
AKTUALNOŚCI

Młodzi Lechiści wygrywają w Warszawie

3 października 2022

Lechia Gdańsk wygrała 2:1 z Escolą Varsovia w Centralnej Lidze Juniorów U19.

Biało-Zieloni zagrali świetną pierwszą połowę, w której zdobyli dwie bramki. Gole zdobyli Krystian Okoniewski i Bartosz Borkowski. Gospodarze w drugiej części spotkania zdobyli bramkę kontaktową, ale to Lechia dowiozła zwycięstwo.

Podopieczni Tomasza Byszki dzięki temu zwycięstwu mają na koncie 9 punktów i awansowali na 12. miejsce w tabeli. W następnej kolejce zmierzą się u siebie z Jagiellonią Białystok. Ten mecz rozpocznie się 8 października o 12:00.

Mecz tak podsumował trener Tomasz Byszko:

– Cieszy wygrana, mniej na pewno nasza nieskuteczność i stracona bramka, bo praktycznie cały mecz rozegraliśmy bardzo dobrze w defensywie i fazie przejściowej z obrony do ataku. Zabraliśmy atuty naszemu rywalowi, który ładnie grał w piłkę, ale tylko do linii naszego pola karnego. Ten mecz można porównać do pojedynku bokserskiego, gdzie jeden rywal atakuje na ślepo, a drugi punktuje. Byliśmy dobrze zorganizowani, wybijaliśmy zespół Escoli z rytmu i stworzyliśmy sobie więcej stuprocentowych okazji do zdobycia bramki.

Escola Varsovia – Lechia Gdańsk 1:2 (0:2)

Bramki dla Lechii: Krystian Okoniewski 22′ i Bartosz Borkowski 26′.

Skład Lechii: Bartłomiej Kałduński – Adrian Suchcicki (75’ Przemysław Płotka), Oskar Nikadon (55’ Jakub Bohdanowicz), Wiktor Rachwał (k), Oskar Klessa, Oliwer Jakuć, Mikołaj Sołkiewicz, Marcel Juszczak (80’ Robert Wójcik), Alessandro Odobo (70’ Marcin Adamik), Krystian Okoniewski (80’ Amadeusz Mielnik), Bartosz Borkowski (65’ Filip Tonder).
(damnit / lechia.pl) 3 października 2022, 21:42
REKLAMA
Copyrights lechia.gda.pl 2001-2023. Wszystkie prawa zastrzeżone.
kontakt | 0.025