Gdańsk: poniedziałek, 22 kwietnia 2024
AKTUALNOŚCI

Jak wygląda Lechia w rundzie wiosennej?

27 lutego 2023

Biało-Zieloni rozegrali pierwsze mecze w rundzie wiosennej. Kogo należy wyróżnić, a kto zaprezentował się słabo? Aby to podsumować, posłużyliśmy się ocenami, które wystawiamy po każdym spotkaniu Lechii.

Gdańszczanie bardzo dobrze weszli w piłkarską wiosnę od zwycięstwa z Wisłą Płock. Potem były remisy z Górnikiem Zabrze i z mocnym w tym sezonie Widzewem Łódź. Pojawiały się pretensje dotyczące stylu gry drużyny. Zarzucano trenerowi zbytnie skupienie się na defensywie i problemy w kreacji. Problemy były, ale nie bito na alarm. Lechia punktowała. Jednak po zdecydowanych porażkach z Koroną Kielce i Radomiakiem atmosfera wokół drużyny zmieniła się diametralnie. Sytuacja wydaje się na tyle poważna, że coraz bardziej kwestionowana jest pozycja Marcina Kaczmarka.

Staramy się podsumować występy piłkarzy Lechii w dotychczasowych 5. spotkaniach. Aby to zrobić, posłużyliśmy się pomeczowi ocenami. Nie jest to wskaźnik idealny, jednak można z nich wyciągnąć interesujące wnioski. Wzięliśmy pod uwagę piłkarzy, którzy regularnie grają w Lechii.

Zacznijmy od pochwał, bo te niektórym się należą. Najwyższą średnią (6) ma Conrado. Brazylijczyk grał bardzo dobrze i robi różnice na skrzydle. Bardzo widoczny był jego brak w starciu z Radomiakiem. Żaden z pozostałych skrzydłowych Lechii nawet nie zbliża się do jego poziomu. Jest jeden minus — brakuje mu liczb. Wciąż jest to jednak zawodnik nieoceniony dla gdańskiego klubu. Następny jest Dusan Kuciak (5.8). Słowak przez lata przyzwyczaił nas do dobrych występów i tak jest również na początku 2023 roku. Zaliczył wiele ważnych interwencji i sam nie popełnił poważniejszego błędu. Warto wyróżnić również Łukasza Zwolińskiego (5.6). Napastnik po wznowieniu ligi zdobył jedyne bramki dla Biało-Zielonych. To najlepiej świadczy, jak Lechia jest uzależniona od jego trafień.

Źle dotychczas w tej rundzie wypada Ilkay Durmus (4.2). Turek częściej irytuje swoimi zagraniami, niż robi pożytku dla drużyny. W ostatnim czasie pod formą jest również Maciej Gajos (4.5). Kapitan Lechii niewiele wnosi w ataku, a środek pola (nie tylko on jest za to odpowiedzialny, ale również jego koledzy) prezentuje się słabo. Nie najlepiej, szczególnie w dwóch ostatnich meczach, wyglądał Rafał Pietrzak (4.6). W starciach z Koroną i Radomiakiem popełnił mnóstwo błędów. Być może wynika to z braku konkurencji, bo pozycja Pietrzaka w wyjściowym składzie jest niemal niezagrożona.
(damnit / lechia.gda.pl) 27 lutego 2023, 12:01
REKLAMA
Copyrights lechia.gda.pl 2001-2024. Wszystkie prawa zastrzeżone.
kontakt | 0.030