Warta Poznań - Lechia Gdańsk 2:0

19 marca 2023

W meczu 25. kolejki Lechii Gdańsk w Grodzisku Wielkopolskim przegrała z Wartą Poznań 0:2.

Zapis relacji live

W 10. minucie po indywidualnej akcji Durmusa piłkę w polu karnym otrzymał Łukasz Zwoliński, który uderzeniem z lewej nogi trafił w słupek bramki Warty. Ponownie w ataku Lechia. Na uderzenie z ponad dwudziestu metrów zdecydował się Kubicki, lecz Lis na spokoju poradził sobie z tym uderzeniem
Zabawił się z obrońcami Lechii Kajetan Szmyt. Najpierw ominął Maloce, potem Bartkowski, po czym bez problemów skierował piłkę do bramki Lechii.

Drugą połowe lepiej rozpoczęła Lechia. Pierwszą groźną sytuacje miał Ilkay Durmus, który oddał ładne uderzenie zaa pola karnego, lecz ponownie bez żadnych problemów poradził sobie z nim Lis. Przez więkoszść drugiej połowy żadna z drużyn wielu groźnych sytuacji nie miała. W 75. minucoe świetną okazję do zdobycia gola miał Durmus, który miał rzut wolny w okolicach 20. metra. Natomiast jego strzał skończył się na głowie obrońcy Warty. Otworzenie Lechii wykorzystała Warta, która pobiegła z kontrą. Stefan Savić zszedł z piłką środka, po czym oddał mocny strzał po krótkim rogu i zaskoczył Kuciaka strzelając bramkę na 2:0.

Bramki: Kajetan Szmyt (26.), Stefan Savić (81.)
Żółte kartki: Jakub Bartkowski (15.), Miguel Luis (69.)