Gdańsk: wtorek, 16 kwietnia 2024

Wysoka porażka Lechii w Centralnej Lidze Juniorów

25 marca 2023

Młodzi piłkarze ulegli Legii Warszawa aż 1:5. Nie powiodło się również drużynie CLJ U-17.

Mecz odbył się w ośrodku treningowym Legii Warszawa. Do przerwy było 1:1. Dla Lechii bramkę zdobył Oliwier Jakuć, który trenował w tym tygodniu z pierwszą drużyną. W drugiej połowie Legia okazała się zdecydowanie lepsza, strzelając 4 gole.

Po 20 spotkaniach Lechia ma na koncie 14 punktów. Zajmują przedostatnie miejsce w gronie 16 drużyn. Do ostatniego, bezpiecznego miejsca, tracą 9 punktów. Przy czym drużyna je zajmująca, Escola Warszawa, ma 2 rozegrane mecze mniej.

Przegrała także drużyna CLJ U-17. Ulegli na wyjeździe 1-2 Pogoni Szczecin. Gola dla Lechii zdobył Franciszek Rydelek.

Sytuacja juniorów młodszych wygląda znacznie lepiej, niż ich starszych kolegów. Po 21 kolejkach zajmują miejsce dokładnie w środku stawki 16 drużyn. Co ciekawe, mają na koncie tyle samo zwycięstw, co porażek (10) i tylko jeden remis.

Zwycięstwo odniosła natomiast drużyna CLJ U-15, która pokonała rówieśników z Warty Poznań 3:1. Gole dla Biało-Zielonych zdobyli: Bartosz Pieczka, Natan Sobiech oraz Nikodem Chyliński.
(kajox01 / lechia.gda.pl) 25 marca 2023, 18:42