Gdańsk: sobota, 22 czerwca 2024
AKTUALNOŚCI

Jaką bieżnię do domu wybrać?

18 czerwca 2023

Bieganie to jedna z najpopularniejszych form aktywności fizycznej. Wiele osób zwleka jednak z podjęciem jej, tłumacząc to niekorzystną pogodą na dworze.

Na szczęście problem ten można rozwiązań kupując bieżnię do domu. Dzięki prawidłowemu korzystaniu z tego urządzenia można zadbać o dobre samopoczucie i piękną sylwetkę.

Dlaczego warto kupić bieżnię do domu?

Bieżnia do domu to świetne rozwiązanie dla osób, które chcą przez cały rok, niezależnie od pogody, utrzymywać dobrą kondycję ciała i wydolność układu krążeniowego oraz oddechowego. Dzięki temu urządzeniu można ćwiczyć zawsze, gdy tylko ma się czas i ochotę. To świetna alternatywa dla klasycznego joggingu i siłowni. Przed zakupem warto jednak wiedzieć, w jaki sposób wybrać najlepszą bieżnię.

Rodzaje bieżni do domu

Poszczególne rodzaje sprzętu różnią się od siebie sposobem działania i liczbą dodatkowych funkcji, co przekłada się z kolei na cenę. Wyróżnić można bieżnie mechaniczne (magnetyczne), elektryczne, ciśnieniowe i antygrawitacyjne. Niektóre urządzenia nadają się lepiej do użytku amatorskiego, a inne do profesjonalnego.

Ruch na bieżni mechanicznej przypomina ten wykonywany w plenerze. Takie bieżnie nie pozwalają jednak ustawić tempa biegu, co bywa problematyczne szczególnie w przypadku początkujących. Modele elektryczne są wyposażone w wiele różnych funkcji, które przypadną do gustu zarówno osobom zaawansowanym, jak i rozpoczynającym przygodę ze sportem.

Bieżnie ciśnieniowe cieszą się popularnością wśród osób chcących zadbać o piękną sylwetkę. Generowane podciśnienie pomaga redukować tkankę tłuszczową i cellulit, pobudza ukrwienie skóry oraz przepływ limfy. Istnieje jednak sporo przeciwwskazań do korzystania z takiego urządzenia, dlatego warto skonsultować się wcześniej z lekarzem.

Urządzenia antygrawitacyjne sprawdzą się natomiast szczególnie w przypadku osób z urazami kończyn, wymagających rehabilitacji.

Czym się kierować przy wyborze bieżni do domu?

Wybierając bieżnię, trzeba kierować się swoimi indywidualnymi potrzebami, ilością dostępnej przestrzeni oraz zasobnością portfela. Warto też znaleźć zaufany sklep oferujący urządzenia najlepszych producentów - daje to lepszą gwarancję zakupu produktu wysokiej jakości. W sklepach online znajdziemy ogromny wybór bieżni. Zakupy przez Internet są wygodniejsze niż stacjonarne, produkty można przeglądać przez dowolną ilość czasu, z dowolnego miejsca, a asortyment jest znacznie szerszy niż w tradycyjnych sklepach. Najważniejsze, by wybrane urządzenie zapewniało bezpieczeństwo.
(greg / lechia.gda.pl) 18 czerwca 2023, 18:19
REKLAMA
Copyrights lechia.gda.pl 2001-2024. Wszystkie prawa zastrzeżone.
kontakt | 0.025