Gdańsk: poniedziałek, 4 marca 2024

Kącik byłego Lechisty - raport z kadry

28 listopada 2023

Wielu byłych Lechistów zagrało w minionych tygodniach w reprezentacjach. Najlepiej poradził sobie Lukas Haraslin, a większość swoje mecze wygrała.

Lukas Haraslin (Sparta Praga) - Sparta wygrywa mecz za meczem, a co za tym idzie lideruje w tabeli czeskiej Ekstraklasy. Lukas miał okazję wystąpić w reprezentacji Słowacji, które przesądziło o awansie na Euro 2024. Haraslin strzelił dwa gole i zanotował asystę! Świetny miesiąc "Sulo"!

Steven Vitoria (Chaves) - Zagrał w pierwszym meczu ćwierćfinałowym Ligi Narodów CONCACAF, który reprezentacja Kanady wygrała z Jamajką. W rewanżu jego zespół przegrał i odpadł z rozgrywek. W lidze Vitoria nadal jest rezerwowym...

Przemysław Frankowski (RC Lens) - podstawowy zawodnik reprezentacji Polski Michała Probierza. Zagrał w pełnym wymiarze zarówno w spotkaniu eliminacyjnym z Czechami, jak i towarzyskim z Łotwą, w którym strzelił gola. 90 minut zanotował także w ligowym meczu RC Lens, wygranym 3:0 z Clermont Foot. Dobry czas skrzydłowego z Gdańska!

Adam Buksa (Antalyaspor) - pół meczu z Czechami oraz cały z Łotwą to dorobek Buksy w spotkaniach kadry Polski. W klubie również jest podstawowym zawodnikiem. W ostatnim meczu nie strzelił jednak bramki, a jego dorobek w tym sezonie to 5 goli w 11 meczach.

Jakub Kałuziński (Antalyaspor) - W spotkaniu ligowym otrzymał kwadrans, a zaraz po wejściu na murawę zobaczył żółtą kartkę. Wystąpił także w meczu reprezentacji Polski U-21 z Izraelem, który Polacy wygrali 2:1.

Kacper Urbański (Bologna FC) - Zameldował się na murawie w meczu Serie A po raz pierwszy od 2 września. W spotkaniu z Torino miał 19 minut, aby się wykazać. Bologna wygrała 2:0. W listopadzie zadebiutował także w reprezentacji do lat 20, która pokonała Czechów 1:0.

Mato Milos (Widzew Łódź) - Były piłkarz Lechii, który niedawno zasilił Widzew Łódź odniósł fatalną kontuzję na treningu. 30-letni Chorwat złamał kość w stopie. Aby wrócić do gry, musi przejść zabieg. Przerwa potrwa co najmniej 5 tygodni.
(kg / lechia.gda.pl) 28 listopada 2023, 23:04
Copyrights lechia.gda.pl 2001-2024. Wszystkie prawa zastrzeżone.