Gdańsk: poniedziałek, 4 marca 2024

Kącik byłego Lechisty – Dublet Frankowskiego oraz Buksy

6 grudnia 2023

To był dobry tydzień wykonaniu byłych zawodników Biało-Zielonych, szczególnie piłkarzy reprezentacji Polski. Kto w zeszłym tygodniu zaliczył świetny występ w swoich klubach?

Vanja Milinković-Savić (Torino FC) - Serb regularnie występuje w pierwszym składzie. W poniedziałek 26-latek zakończył mecz z czystym kontem, a Torino wygrało spotkanie z Atatantą 3:0. To jego piąte czyste konto w tym sezonie. Drużyna z Turynu zajmuje w tej chwili 10. miejsce w tabeli.

Rafał Wolski (Radomiak Radom) – 31-latek rozegrał w sobotę 80 minut w meczu przeciwko Widzewowi Łódź. Radomiak Radom wygrało to spotkanie 3:0, a Polak w tym spotkaniu zapisał się na listę strzelców w 74. minucie meczu. W tym sezonie Wolski ma na koncie 2 bramki oraz 3 asysty.

Maciej Gajos (Persija Jakarta) - To jest bardzo dobry sezon w wykonaniu Gajosa. Polak w niedzielnym spotkaniu przeciwko drużynie Persita strzelił bramkę. Było to jego drugie trafienie w tym sezonie. Były kapitan Biało-Zielonych ma na koncie 5 asyst. Jego zespół zajmuje 9. miejsce w tabeli. Ostatni mecz Persiji z perspektywy trybun oglądało aż 33 tysiące kibiców.

Patryk Lipski (Ethnikos Achnas) – Polak drugi raz z rzędu znalazł się w wyjściowym składzie i zapisał się na listę strzelców przeciwko Apollonowi Limassol. 29-latek zdobył drugą bramkę w tym sezonie, a jego drużyna zremisowała to spotkanie 2:2.

Przemysław Frankowski (RC Lens) – Znakomite spotkanie w wykonaniu reprezentanta Polski. 28-latek wszedł z ławki na początku drugiej połowy. Najpierw wykorzystał rzut karny w 52. minucie spotkania, a następnie zdobył drugą bramkę w 74. minucie. RC Lens wygrało spotkanie 3:2 z Olimpique Lyon.

Adam Buksa (Antalyaspor) – 27-latek ma na koncie 7 bramek oraz 2 asysty. W piątkowym spotkaniu przeciwko Hatayspor Polak zdobył dwie bramki. Najpierw zapisał się na listę strzelców w 57. minucie spotkania, a potem w 88. minucie wykorzystał rzut karny na 3:3 dający remis.

Konrad Michalak (Ohod Club) – 26-latek regularnie gra całe spotkania w lidze w swoje drużynie. W niedzielnym spotkaniu przeciwko Al-Safa zdobył swoją 4 bramkę w sezonie, dająca jemu zespołowi trzy punkty. Ohod Club wygrało to spotkanie 1:0.

Artur Sobiech (Lech Poznań) – Były reprezentant Polski jest drugim wyborem napastnika trenera Johna Van Den Broma. Piłkarz Lecha Poznań wchodzi z ławki na końcówkę meczu. 33-latek zdobył pierwszą asystę w tym sezonie, a drużyna z Poznania wygrała spotkanie z Koroną Kielce 1:0.

Lukas Haraslin (Sparta Praga) – Słowak wszedł z ławki na początku drugiej połowy, a jego zespół wygrał na wyjeździe z Pardubice 2:1. Lukas w tym sezonie ma na koncie 7 bramek oraz 4 asysty. Sparta Praga jest liderem w lidze.

Jakub Kałuziński (Antalyaspor) – We wtorkowym spotkaniu Kuba rozegrał całe spotkanie w Pucharze Turcji. Antalyaspor pewnie wygrało 6:1, meldując się w następnej rundzie. W piątkowym spotkaniu wszedł z ławki na początku drugiej połowy. Kałuża dostaję od trenera coraz więcej minut spędzonych na boisku.

Kacper Urbański (Bologna FC) – 19-latek czwarty raz spędził czas na boiskach w lidze włoskiej. Tym razem gdańszczanin wszedł na końcówkę meczu, a Bologna zremisowała z Lecce 1:1. Bologna zajmuje 7. miejsce w Serie A.
(PabloT / lechia.gda.pl) 6 grudnia 2023, 13:45
Copyrights lechia.gda.pl 2001-2024. Wszystkie prawa zastrzeżone.