Gdańsk: poniedziałek, 4 marca 2024

Skromna wygrana Lechii z Chrobrym

9 grudnia 2023

W ostatnim meczu w tym roku na Bursztynku Lechia Gdańsk pokonała Chrobry Głogów 1:0. Gola na wagę trzech punktów zdobył Tomas Bobcek.

1' - Zaczynamy!

3' - Neugebauer ładnie urwał się spod opieki obrońcy, kierunkowo przyjmując piłkę. Znalazł sobie trochę miejsca i oddał strzał, ale lepiej żeby o nim szybko zapomniał.. Nieudana próba z daleka.

5' - Kapić zauważył wychylonego Bobcka w polu karnym. Zagrał prostopadłe podanie, które dotarło do adresata. Słowak w dogodnej sytuacji uderzył tylko w Damiana Węglarza.

9' - Ofiarna interwencja Olssona, który przeciął podanie z bocznego sektora zawodnika Chrobrego Głogów. Rzut rożny dla gości.

15' - Hanc szukał szczęścia po dograniu ze skraju pola karnego od Biela. Uderzenie z pierwszej piłki poleciało w trybuny.

23' - Dobrze zorganizowana jest defensywa Chrobrego. Lechiści z trudem przebijają się przez pole karne gości i nie mogą stworzyć sobie okazji do zdobycia gola.

25' - Piąty korner dla Chrobrego. Nawet już szósty.

27' - Przerwa w grze. Kibice odpalili fajerwerki i połowa, na której Lechia Gdańsk atakuje jest kompletnie niewidoczna z powodu pyłu, który unosi się z tych materiałów pirotechnicznych. Spiker apeluje - jak zwykle - żeby nie rzucać żadnych przedmiotów na płytę boiska.

32' - Nadal czekamy na wznowienie gry.

33' - Sylwester Rasmus każe piłkarzom zejść do szatni. Kłęby dymu z materiałów pirotechnicznym wciąż unoszą się na boisku. Pamiętajmy, że dzisiaj w Gdańsku ujemna temperatura, więc decyzja nie dziwi. Po co gracze mają marznąć na murawie z powodu głupoty kibiców? Martwi jednak to, że warunki nie chcą się poprawić...

33' - Kibicom jeszcze mało.. Kolejne race... Może dzisiaj jeszcze zagramy.

33' - Za chwile wrócimy po kilkunastominutowej przerwie. Teraz zawodnicy muszą się jeszcze dogrzać.

34' - Witamy ponownie!

35' - AAAA JAK BYŁO BLISKO! Węglarz nie zauważył przed sobą Bobcka i wybił piłkę wprost pod jego nogi. Dużo szczęścia miało Chrobry, bo futbolówka minimalnie minęła bramkę gości.

41' - GOOOL!!! 1:0! BOBCEK!! Znakomite rozegranie rzutu rożnego. Neugebauer nie wrzucił piłki w pole karne, tylko rozegrał akcję od tyłu, podając do Kapicia. Ten zauważył Zhelizkę. Ukrainiec oddał kąśliwy strzał z daleka. Futbolówkę przed siebie sparował Węglarz i do dobitki doszedł Bobcek, który takich okazji nie marnuje!

44' - Znowu była szansa dla Lechii! Znowu Bobcek, który strącił piłkę głową po wrzutce ze skrzydła. Tym razem Węglarz odbija futbolówkę do boku i nie było szans na poprawkę.

45' - Osiem minut dłużej pogramy

45+' - Dwukrotnie Sarnawski musiał reagować. Najpierw przecinając dośrodkowanie (nie bez problemów), a potem broniąc strzał po rykoszecie.

45+' - Oblężenie pod bramką Lechii zakończone słabym strzałem głową Bougaidisa.

45+' - KONIEC PIERWSZEJ POŁOWY. Bardzo długiej połowy, która trwała łącznie 72 minuty! Lechia prowadzi jedną bramką, dzięki trafieniu Tomasa Bobcka.

45' - Zaczynamy drugą połowę.

48' - Fizjoterapeuci Chrobrego na boisku. Lebedyński potrzebuje pomocy po "stemplu" Chindrisa.

52' - Efektowna wymiana podań między Kapiciem a Khlanem, która zakończyła się strzałem Ukraińca. Chciał strzelić bramkę zewnętrzną częścią stopy, ale zabrakło siły w tym uderzeniu. Szkoda tej składnej akcji.

59' - Bartlewicz pokusił się o uderzenie z daleka, ale próba bardzo nieudana.

62' - Neugebauer świetnie zainicjował akcję, zgrywając do ustawionego na skrzydle Bobcka. Ten szukał w w środku pola karnego Khlana, ale Ukrainiec nieczysto sięgnął piłkę i tylko ją musnął, ułatwiając interwencję Węglarzowi. Bardzo ładna akcja, ale końcowe podanie, jak i wykończenie mogło być lepsze.

68' - Kapić uruchomił podaniem Menę. Kolumbijczyk potem próbował zgrać do Bobcka, ale o tempo za późno.

69' - Znowu Kapić jest katalizatorem akcji, która powinna zakończyć się golem. Bośniak zagrał do Nojgiego, który umiejętnie podprowadził Khlana. Ukrainiec bez zastanowienia oddał strzał będąc już w polu karnym. Nie stanowił on problemu dla Węglarza. Próbował dobijać jeszcze Bobcek, ale niestety znacznie się pomylił. To powinno być 2:0!

81' - Mena wycofał do Kapicia. Bośniak szukał wolnej przestrzeni do oddania strzału ze skraju pola karnego, ale ostatecznie zagrał wsteczne podanie do Zhelizki. Ten od razu szukał szczęścia po długim rogu, ale piłka powędrowała nad poprzeczką.

88' - 13. korner dla Głogowa. Niewiarygodna statystyka.

89' - Sarnawski sprawdzał ciśnienie tętnicze kibiców i sztabu szkoleniowego. Ukrainiec trafił piłką po wybiciu w Lebedyńskiego. Na szczęście dla niego futbolówka minęła bramkę.

90+' - Cztery minuty dłużej potrwa ten mecz

90+' - KONIEC! LECHIA SKROMNIE POKONUJE CHROBRY 1:0! Biało-Zieloni kończą 2023 rok na Bursztynku wygraną. Cieszą trzy punkty, ale martwi skuteczność. Gdańszczanie mogli dzisiaj zdobyć co najmniej dwa gole. Choć Bobcek zapewnił trzy punkty, to jego dorobek bramkowy powinien być większy. Również Khlan nie był w stanie wykończyć dogodnych szans. Im dłużej trwała druga połowa, tym bardziej Lechia zaczęła się bronić i nastawiać się na kontrataki. Taktyka okazała się skuteczna, ponieważ drugi raz z rzędu, a po raz ósmy w tym sezonie Lechia kończy mecz bez straty gola. Gospodarze zapewnili sobie wygraną po znakomitym rozegraniu rzutu rożnego, których goście mieli bez liku dzisiaj. Aż trzynaście razy Chrobry próbowało zdobyć gola przez ten stały fragment gry.

Lechia Gdańsk - Chrobry Głogów 1:0 (1:0)

Bramki: Tomas Bobcek (41')

Żółte kartki: Rifet Kapić (58')