Gdańsk: poniedziałek, 4 marca 2024

Zasłużone zwycięstwo. Oceny po Lechia - Chrobry

9 grudnia 2023

Biało-Zieloni pokonali w Chrobrego Głogów 1:0 i przynajmniej do jutra pozostaną na drugim miejscu w lidze. Jak oceniliśmy zawodników Lechii?

Bogdan Sarnawski ocena: 6
Nie miał zbyt wiele roboty na bramce. Ocena wyjściowa dla Ukraińca.

Dawid Bugaj ocena: 6
Podłączał się do akcji ofensywnych. Chrobry grał sporo przez skrzydła, jednak przez jego stronę stwarzali mniejsze zagrożenie.

Andrei Chindris ocena 7
Wraz z Olssonem mieli sporo roboty. Rumun wywiązywał się z niej należycie.

Elias Olsson ocena: 7
Dobry mecz Szweda. Pewny w defensywie, kilka ofiarnych interwencji.

Miłosz Kałahur ocena: 6
Kopiuj-wklej z meczu przeciwko Miedzi – do przodu ok, z tyłu mogło być lepiej.

Ivan Zhelizko ocena: 7
Grał niżej, co nie przeszkadzało mu stwarzać zagrożenia strzałami zza pola karnego. Jedn z nich był na tyle dobry, że sprowokował bramkarza do błędu.

Rifet Kapić ocena: 7
Próbował prostopadłych piłek za obrońców, podłączał się do akcji ofensywnych. Był to dobry mecz kapitana Lechii.

Tomasz Neugebauer ocena: 7
Na samym początku miał okazję do zdobycia gola, jednak jej nie wykorzystał. Skutecznie bił rzuty rożne. Podłączał się do akcji ofensywnych. Świetnie zachował się w 62 minucie, kiedy brał udział w akcji, która prawie zakończyła się golem dla Biało-Zielonych.

Camilo Mena ocena: 6
Kolumbijczyk znowu wolał podawać, zamiast strzelać. Przejmował sporo piłek, ale był to przeciętny mecz Meny i oczekujemy od niego więcej.

Maksym Chłań ocena: 6
W pierwszej połowie Lechia grała głównie stroną Meny. Ukrainiec podobnie jak on podłączał się do akcji, był aktywny jak zwykle. Na początku drugiej połowy pięknie pograł z Kapiciem i mógł zdobyć gola. Miał kilka okazji i którąś z nich pewnie powinien wykorzystać.

Tomas Bobcek ocena: 7
Słowak dużo szarpał i walczył. Kiedy Węglarz popełnił błąd, on pierwszy dopadł do piłki i zdobył gola. W drugiej połowie tylko sobie znanym sposobem nie dołożył drugiej bramki.

Łukasz Zjawiński, Jakub Sypek, Louis D'Arrigo i Dominik Piła grali za krótko, aby ich ocenić.
(kajox01 / lechia.gda.pl) 9 grudnia 2023, 20:15
Copyrights lechia.gda.pl 2001-2024. Wszystkie prawa zastrzeżone.