Gdańsk: poniedziałek, 4 marca 2024
AKTUALNOŚCI

Trener Chrobrego: Z perspektywy meczu Lechia zasłużenie wygrała

10 grudnia 2023

Na konferencji prasowej po meczu z Chrobrym obecny był trener gościu Piotr Plewnia, który krótko podsumował zakończone spotkanie.

- Jak oceniam mecz? Jestem bardzo zadowolony z mojego zespołu, z pracy, jaką wszyscy wykonujemy. Miejsca, w którym byliśmy, a to w którym jesteśmy, to są dwa różne miejsca. Pomimo że miejsce w tabeli nie jest jak bardzo byśmy chcieli, nie narzekamy i jeżeli będziemy pracować tak jak robimy to do dnia dzisiejszego, to mecze nasze będą wyglądały dużo lepiej, tak jak to miało miejsce dzisiaj.

O grze Lechii:
- Wiedzieliśmy, że Lechia bardzo dobrze zdobywa przestrzeń za linią obrony i to chcieliśmy zminimalizować. Wiedzieliśmy też, że Lechia musi tutaj wygrać, co jej się udało. Gratulacje dla Lechii, bo myślę, że z perspektywy meczu jest to zasłużone zwycięstwo, bo miała 2-3 lepsze sytuacje do strzelenia gola i wykorzystała swoje chwile i strzeliła zasłużonego gola. Tu nie polemizuję. Cieszę się, że postawiliśmy się drużynie, która dzisiaj jest na miejscu gwarantującym awans, choć ciężko będą musieli na to pracować przez resztę sezonu. Cieszę się, że udało nam się grać pod presją i że zabraliśmy trochę piłki Lechii, bo wiedzieliśmy, że Lechia jest bardzo groźna w ataku i często wchodzi w pole karne, co chcieliśmy minimalizować. Uważam, że przed przerwą, która się wydarzyła, prezentowaliśmy się bardzo dobrze, potem trochę nerwowości wtargnęło się w nasze poczynania. Stad tez stracona bramka po stałym fragmencie gry, ale też 2 czy 3 inne momenty były złe w naszym wykonaniu. W drugiej połowie musieliśmy otworzyć grę, widzieliśmy ze Lechia będzie chciała nas wciągnąć na własną polowe i zdobyć przestrzeń za plecami.
(BarteG / lechia.gda.pl) 10 grudnia 2023, 13:48
REKLAMA
Copyrights lechia.gda.pl 2001-2024. Wszystkie prawa zastrzeżone.
kontakt | 0.027