Gdańsk: czwartek, 13 czerwca 2024
AKTUALNOŚCI

Niemal stuprocentowa obecność. Sytuacja kadrowa przed Derbami Trójmiasta

18 maja 2024

Wielkimi krokami zbliża się najważniejszy mecz w Trójmieście. Przed jutrzejszym meczem przeanalizowaliśmy, jak wygląda stan kadry obu ekip. W zasadzie trzon Klubu jest gotowy do gry, natomiast w Arce wypadli dwaj zawodnicy do końca sezonu.

Szymon Grabowski na przedmeczowej konferencji prasowej potwierdził, że Tomas Bobcek oraz Łukasz Zjawiński wrócili do treningów i liczy, że „ból głowy, jeśli chodzi o pozycję „9”, będzie taki, jaki powinien być”. Przypomnijmy, że Słowaka zabrakło w dwóch ostatnich meczach, a „Zjawa” pojechał do Krakowa, ale tylko w roli rezerwowego.

Na całe szczęście żaden z zawodników Biało-Zielonych nie będzie musiał pauzować za kartki, choć dwóch zawodników od kilku spotkań balansuje na granicy absencji. Andrei Chindris oraz Louis D'Arrigo jeżeli zostaną upomnieni przez sędziego, mogą właściwie już się wybierać na wakacje, ponieważ zabraknie ich w ostatniej kolejce przeciwko Miedzi Legnica.

NIEOBECNI W LECHII

KARTKI

Brak

KONTUZJE

Luis Fernandez (kontuzja kolana)
Conrado (kontuzja kolana)
Bogdan Vjunnyk (uraz oraz zaległości fizyczne)
Bartłomiej Kałduński (kontuzja kolana)

ZAGROŻENI PAUZĄ

Andrei Chindris, Louis D’Arrigo (trzy żółte kartki – jeden mecz zawieszenia)

U naszych rywali zza miedzy jutro będzie brakować Janusza Gola oraz Dawida Gojnego, co potwierdził przed meczem trener Arkowców, Wojciech Łobodziński. Pomocnik doznał urazu podczas spotkania z Wisłą Płock, a obrońca przypadkowo zderzył się z Olafem Kobackim w trakcie rywalizacji z Podbeskidziem Bielsko-Biała i złamał kość łokciową. Obaj nie będą już dostępni do gry w tym sezonie.

Podobnie, jak w przypadku Lechii, nikt nie pauzuje za kartki, choć sześciu zawodników jest zagrożonych pauzą w kolejnym spotkaniu. Oleksandr Azatsky, Hubert Adamczyk, Alassane Sidibe i Karol Czubak mają już po trzy „żółtka”, a Przemysław Stolc oraz Sebastian Milewski zebrali już na swoim koncie siedem upomnień.

NIEOBECNI W ARCE

KARTKI
Brak

KONTUZJE

Janusz Gol
Dawid Gojny (złamana kość łokciowa)

ZAGROŻENI PAUZĄ W KOLEJNYM SPOTKANIU

Oleksandr Azatsky, Hubert Adamczyk, Alassane Sidibe, Przemysław Stolc, Sebastian Milewski
(Cieszyn / lechia.gda.pl) 18 maja 2024, 15:02
REKLAMA
Copyrights lechia.gda.pl 2001-2024. Wszystkie prawa zastrzeżone.
kontakt | 0.027