Gdańsk: wtorek, 30 listopada 2021
TYGODNIK

Tygodnik lechia.gda.pl nr 10 (10/2005)

7 czerwca 2005

Trzecioligowy raport z innych grup
STANISŁAW ŻEMOJTEL
W minioną sobotę jako pierwsza rozgrywki zakończyła "pomorska" III liga. Ostatnią niewiadomą była obsada miejsca uprawniającego do udziału w barażach o drugą ligę, które zajęła ostatecznie janikowska Unia. W pozostałych grupach decydujące rozstrzygnięcia jeszcze zapadają, a do rozegrania pozostało tam od jednej do dwóch kolejek.
Drugi awans trenera Marcina Kaczmarka
MICHAŁ JERZYK
Niewiele ponad rok pracy trenerskiej i już dwa awanse w dorobku. Trzeba przyznać, że Marcin Kaczmarek zaskakująco udanie rozpoczął szkoleniowy rozdział swojego życia. Jeżeli nie zachłyśnie się tymi oraz kolejnymi miejmy nadzieję osiągnięciami, może zostać zapamiętany nawet bardziej jako trener niż zawodnik. Już nie kontuzje będą jego postrachem, ale błędne decyzje.
Głosem spikera
MARCIN GAŁEK
Upadek na samo dno sprawił, że Lechia się oczyściła. Cztery lata - pełna olimpiada - sprawiły, że "powstał z popiołów Feniks silny jak lew". Nasz klub wraca na piłkarskie salony. Dzięki tym wszystkim działaniom, sportowym i organizacyjnym, Lechia Gdańsk znów staje się szanowaną marką. A kolejna olimpiada przed nami.
Od środy wojewódzki Puchar Polski
MARIUSZ KORDEK
Gdy większość klubów w Polsce zakończyła lub powoli kończy już zmagania pucharowe, Lechia dopiero wkracza na ścieżkę tej rywalizacji. Na dodatek etap jest tak odległy, że aby znaleźć się w finale, trzeba będzie pokonać aż czterech przeciwników. W pierwszej kolejności jednego z najtrudniejszych - nowo mianowanego trzecioligowca z Kartuz, sponsorowanego przez osławiony Nordcoop.
Lechia mistrzem w juniorach starszych!
MICHAŁ JERZYK
Załamana ostatnimi rozstrzygnięciami Arka skompromitowała się w Sopocie, ale nawet zwycięstwo nie odmieniłoby jej przeznaczenia. Tytuł mistrzowski w juniorach starszych po raz pierwszy od pięciu lat trafił na Traugutta! Radość z sukcesu tłumi tylko słaba od kilku już tygodni forma biało-zielonych, bez poprawy której trudno będzie przebrnąć choćby przez pierwszą rundę eliminacji.
Feta po awansie do II ligi
PAWEŁ HUBA
Copyrights lechia.gda.pl 2001-2021. Wszystkie prawa zastrzeżone.
kontakt | 0.046