Gdańsk: środa, 3 marca 2021
TYGODNIK
Podstrony:

Tygodnik lechia.gda.pl nr 100 (12/2007)

17 kwietnia 2007

Nr 100
REDAKCJA
Tygodnik lechia.gda.pl, który możecie czytać od wtorku 17 kwietnia, ma okrągły numer 100. Czas więc na małe podsumowanie i zaprezentowanie naszej cotygodniowej pracy przy tygodniku.
Porażka z Odrą Opole
OSKAR STANISZEWSKI
Dokładnie tyle czasu minęło od trzeciej straconej bramki w meczu z KSZO w listopadzie 2005 roku do drugiej bramki zdobytej przez Odrę Opole w minioną sobotę. Tyle też trwała seria meczów biało-zielonych, których gdańszczanie nie przegrali na własnym obiekcie.
Jacek Grembocki dla lechia.gda.pl
PAWEŁ DOCZYK, KOM
"Właściciel klubu z Caracas pochwalił się, że polski piłkarz jest u niego na testach. W gazecie, którą posiadam do dziś, a która ukazała się w Wenezueli, na pierwszej stronie pojawiły się słowa Jana Pawła II w języku hiszpańskim. Brzmiały one: Mojemu rodakowi trzeba pomóc" - mówi Jacek Grembocki, były piłkarz Lechii, a obecnie II trener Polonii Warszawa.
Prezes Maciej Turnowiecki dla lechia.gda.pl
KAROL SZELOŻYŃSKI, MARIUSZ KORDEK
"Czuję się gdańszczaninem, kocham moje miasto i pracując przez 4 lata w Urzędzie, a zajmowałem tam stanowiska kierownicze, nigdy nie miałem problemów z oceną sytuacji, zachowaniem dystansu do pewnych spraw i mogę nieskromnie powiedzieć, że po podejmowanych przeze mnie decyzjach w poprzednich firmach, nigdy nie było negatywnych konsekwencji" - mówi dla lechia.gda.pl 31-letni prezes Lechii.
Marek Zieńczuk chce wrócić do Lechii
KAROL SZELOŻYŃSKI
"Na pewno wrócę do Lechii, oczywiście o ile będą mnie chcieli. Planuję powrót i czekam z niecierpliwością, kiedy ten moment nastąpi" - mówi dla lechia.gda.pl 28-letni pomocnik Wisły Kraków, Marek Zieńczuk, który swoje pierwsze kroki stawiał w gdańskim klubie, tu również zaliczył debiut w piłce seniorskiej. Wciąż kibicuje Lechii, a teraz chciałby wrócić do rodzinnego miasta.
Głosem spikera
MARCIN GAŁEK
Takie nastały czasy, że do sportowego sukcesu nie wystarczy najlepsza drużyna. Warunkiem możliwości gry na danym szczeblu rozgrywek jest wypełnienie wymogów stawianych przez przepisy licencyjne. Jakie warunki należy spełnić, aby stać się pełnoprawnym uczestnikiem rozgrywek Orange Ekstraklasy? Dziś, w ostatnim już odcinku cyklu, kryteria dotyczące personelu i administracji, prawne oraz finansowe.
II liga: Twierdza Gdańsk zdobyta
OSKAR STANISZEWSKI
Za nami 23. kolejka rozgrywek II ligi, w której: Polonia Warszawa doznała pierwszej wiosennej porażki, Lechia po blisko 1,5 roku przegrała na własnym boisku, a szlagier pomiędzy Ruchem i Zagłębiem zakończył się bezbramkowym remisem.
Wybieg do przodu
MICHAŁ JERZYK
Powiało grozą na początku poprzedniego tygodnia, gdy Lechia przegrała na własnym boisku pierwszy ligowy mecz od półtora roku. Kibiców dopadło przygnębienie. Wielu straciło nadzieję na hucznie zapowiadany awans do ekstraklasy, wszak było to już trzecie spotkanie, w którym ich drużyna nie zdołała pokusić się o zwycięstwo. Tymczasem kolejne dni przyniosły prawdziwą euforię!
Lechia-Odra 0:2
PIOTR MATUSEWICZ, MARIUSZ HUBA
Jubileuszowy numer
REDAKCJA LGP
Koncert w Gdańsku
PIOTR MATUSEWICZ
Weź udział w nowej, ekscytującej rywalizacji i powalcz o miano najlepszego Betona. Typuj na okrągło i wygrywaj nagrody!

Liga BetONów
Główny punkt programu nowej lechia.gda.pl: inernetowy tygodnik. Co wtorek artykuły na temat Lechii, publicystyka, informacje, galerie zdjęć i inne. Zapraszamy.

Ostatni numer
Wyraź swoją opinię na dany temat, podziel się uwagami z innymi kibicami Lechii. Nawet bez logowania możesz czytać forum bez ograniczeń.

Forum dyskusyjne
Copyrights lechia.gda.pl 2001-2021. Wszystkie prawa zastrzeżone.
kontakt | 0.049