Gdańsk: poniedziałek, 15 lipca 2024
TYGODNIK

Tygodnik lechia.gda.pl nr 105 (17/2007)

22 maja 2007

Korespondencja z Łomży
MICHAŁ JERZYK
Po ostatnim gwizdku sędziego, piłkarze jednej i drugiej drużyny padli na murawę, większość skryła twarze w dłoniach. Łomżanie dlatego, że wygrać mogli, a gdańszczanie - że musieli.
Mateusz Bąk - jedyny pierwszoligowiec
MICHAŁ JERZYK
O klasie Mateusza Bąka w równej mierze świadczy jego znakomita dyspozycja w Łomży, jak i zachowanie po końcowym gwizdku.
Ekstraklasa jeszcze przyjdzie
DOMINIK SOŁTYSIAK
Na cztery kolejki przed końcem sezonu pobieżne spojrzenie na ligową tabelę mogłoby wskazywać kibicom, którzy nie oglądają regularnie spotkań Lechii, że gdańszczanie liczą się w stawce drużyn walczących o promocję do ekstraklasy. Jednak fani biało-zielonych znający realia, umiejętności i aktualną formę nie łudzą się, że pod koniec lipca na Traugutta zagości pierwsza liga.
B klasa: Zwycięstwo Lechii III z GTS Przywidz
PAWEŁ DOCZYK
Kolejne ważne zwycięstwo odnieśli piłkarze Lechii III Gdańsk. W niedzielne popołudnie na bocznym boisku Sachara przy ul. Traugutta 29 gospodarze rozgromili GTS Przywidz 11:1. W ten sposób podopieczni Krzysztofa Chmury zrehabilitowali się za wpadkę w Goszynie, kiedy zremisowali 1:1. Po tym zwycięstwie biało-zieloni nadal zajmują pierwsze miejsce w grupie.
II liga: Ciężki tydzień
OSKAR STANISZEWSKI
Za nami 30. i 31. kolejka rozgrywek II ligi. W weekend Jagiellonia wygrała 1:0 z Ruchem, Polonia Bytom uległa 0:1 Śląskowi, a warszawiacy wygrali z KSZO po golu samobójczym. W minioną środę bezbramkowo remisowali: Ruch ze Stalą oraz Śląsk z Jagiellonią, bytomianie pokonali 1:0 Zagłębie, a Polonia Warszawa rozgromiła Piasta 3:0. Lechiści w dwóch ostatnich kolejkach zdobyli 4 punkty.
Łomża-Lechia 1:1
MARIUSZ HUBA
Copyrights lechia.gda.pl 2001-2024. Wszystkie prawa zastrzeżone.
kontakt | 0.031