Gdańsk: czwartek, 22 kwietnia 2021
TYGODNIK
Podstrony:

Tygodnik lechia.gda.pl nr 11 (11/2005)

14 czerwca 2005

Lechia odpadła z Pucharu i zakończyła sezon
MICHAŁ JERZYK
Lechia zachowała się jak szef kuchni, który po pysznym i sytym obiedzie podaje gościom niezjadliwy deser. Sama porażka z Cartusią, już dzisiaj czwartą siłą wybrzeżowego futbolu, oczywiście miała prawo się zdarzyć, ale jej okoliczności wzbudziły niesmak. Zmarnowano nie tylko szansę na udział w rozgrywkach centralnych, ale nawet na wartościowy przegląd co bardziej obiecującej młodzieży.
Marcin Szulik o swojej przyszłości w Lechii
MICHAŁ KORNIAHO
"O tym, czy zastanę w Gdańsku zadecydują działacze, trenerzy i lekarze. W tej chwili czuję się dobrze i o ile nadal tak będzie, to czuję się na siłach, by wesprzeć swoją osobą Lechię w drugoligowych bojach" - mówi Marcin Szulik, defensywny pomocnik biało-zielonych.
Czy warto budować zespół na graczach z regionu?
STANISŁAW ŻEMOJTEL
Zaczynając cztery sezony temu odbudowę gdańskiej piłki "od zera", jakim była A-klasa, postawiono w Lechii na swoich. Dotychczasowi juniorzy-wychowankowie przywdziali seniorskie trykoty, a wraz z pięciem się w górę ligowej hierarchii otrzymywali wsparcie ze strony wyróżniających się zawodników z regionu. Tak doszliśmy do II ligi, gdzie pojawia się pytanie: co dalej?
Kto był postrachem bramkarzy w trzeciej lidze?
OSKAR STANISZEWSKI, MICHAŁ KORNIAHO
W minionym sezonie na boiskach drugiej grupy III ligi padło łącznie 728 bramek. Kto strzelił ich najwięcej? Dzięki komu w głównej mierze zespoły zawdzięczały awans, grę w barażach, miejsca w czołówce, spokojny byt w stawce, uchronienie się przed spadkiem bądź po prostu punkty? Przedstawiamy najlepszych bombardierów ligi, z której promocję gry na zapleczu ekstraklasy uzyskała gdańska Lechia.
Wiosna juniorów młodszych wg Borkowskiego
MICHAŁ JERZYK
Czwarte miejsce zajęli w sezonie 2004/05 juniorzy młodsi gdańskiej Lechii, grający w głównej mierze rocznikiem 1989. Trener Tomasz Borkowski opowiedział nam o wrażeniach i wnioskach z minionej rundy, ale także o planach na przyszłość. Zarówno w odniesieniu do zespołu, jak i siebie, swojej kariery szkoleniowej i piłkarskiej.
Cartusia - Lechia 1:0
MARIUSZ HUBA
Weź udział w nowej, ekscytującej rywalizacji i powalcz o miano najlepszego Betona. Typuj na okrągło i wygrywaj nagrody!

Liga BetONów
Główny punkt programu nowej lechia.gda.pl: inernetowy tygodnik. Co wtorek artykuły na temat Lechii, publicystyka, informacje, galerie zdjęć i inne. Zapraszamy.

Ostatni numer
Wyraź swoją opinię na dany temat, podziel się uwagami z innymi kibicami Lechii. Nawet bez logowania możesz czytać forum bez ograniczeń.

Forum dyskusyjne
Copyrights lechia.gda.pl 2001-2021. Wszystkie prawa zastrzeżone.
kontakt | 0.114