Gdańsk: środa, 3 marca 2021
TYGODNIK
Podstrony:

Tygodnik lechia.gda.pl nr 12 (12/2005)

21 czerwca 2005

Nasz prezent na urodziny Lechii: Jakub Smug
MICHAŁ JERZYK
Urodzony w Bieszczadach. Reprezentant Lwowa. W Lechii grał jeszcze przed Rogoczem. Najstarszy zawodnik w ówczesnej drużynie. Niekiedy nawet kapitan. Jeden z autorów awansu w 1948 roku. Defensor Lechii w ekstraklasie. Przez moment także trener i kierownik drużyny. Dziś ma 91 lat. Przeżył prawie wszystkich kolegów. Bezcenny i zapomniany świadek historii. Jakub Smug.
Jakub Smug opowiada historię swoją i Lechii
MARIUSZ KORDEK, MICHAŁ JERZYK
"Na nasze mecze przychodziły tłumy, wierzcie mi, nawet w 1947 roku. Mieliśmy powodzenie, Lechia miała. Stadion był pełen kibiców. I ciekawe, nie było ani jednej rozróby za moich czasów. A grałem do 1950 roku, trzy lata" - opowiada nam najstarszy żyjący piłkarz Lechii, Jakub Smug.
Głosem spikera
MARCIN GAŁEK
Wkraczająca w wiek emerytalny Lechia Gdańsk żyje młodością. Sześćdziesięciolatka jest młoda duchem i nadal nie narzeka na brak wielbicieli, a kolejne pokolenie gdańszczan pragnie budować biało-zieloną potęgę.
Bogusław "Bobo" Kamczarek - trenerski jubilat
MARIUSZ KORDEK
Należy do czołówki polskich trenerów ligowych. Obok Michała Globisza jest obecnie najbardziej znanym szkoleniowcem, który trenerskie szlify zdobywał w gdańskiej Lechii. Jest honorowym obywatelem miasta Grodzisk Wielkopolski. Największym jego sukcesem jest zdobycie wicemistrzostwa Polski w sezonie 2002/03. Bogusław Kaczmarek w najbliższą sobotę świętuje jubileusz 25-lecia pracy trenerskiej.
Juniorzy kontra Polonia w eliminacjach MPJS
MICHAŁ JERZYK
Za tydzień na placu boju o mistrzostwo Polski pozostanie już tylko połowa z szesnastu wojewódzkich czempionów. Identycznie jak rok temu w juniorach młodszych, los znów skojarzył Pomorze z Mazowszem, lecz tym razem lechiści zagrają w dwumeczu z Polonią Warszawa. Jedni i drudzy wygrali swoje rozgrywki młodszymi rocznikami - efekt sporych potencjałów czy słabego poziomu w ligach?
Po awansie - wspólne zdjęcie
PAWEŁ HUBA
Weź udział w nowej, ekscytującej rywalizacji i powalcz o miano najlepszego Betona. Typuj na okrągło i wygrywaj nagrody!

Liga BetONów
Główny punkt programu nowej lechia.gda.pl: inernetowy tygodnik. Co wtorek artykuły na temat Lechii, publicystyka, informacje, galerie zdjęć i inne. Zapraszamy.

Ostatni numer
Wyraź swoją opinię na dany temat, podziel się uwagami z innymi kibicami Lechii. Nawet bez logowania możesz czytać forum bez ograniczeń.

Forum dyskusyjne
Copyrights lechia.gda.pl 2001-2021. Wszystkie prawa zastrzeżone.
kontakt | 0.020