Gdańsk: poniedziałek, 19 kwietnia 2021
TYGODNIK
Podstrony:

Tygodnik lechia.gda.pl nr 125 (37/2007)

9 października 2007

Charakter lechistów, czyli Katowice odprawione z kwitkiem
MATEUSZ JASZTAL
W ostatnim ligowym pojedynku przed trójmiejskimi derbami Biało-Zieloni pokazali charakter. Zamieszanie wokół trenera Kubickiego nie wpłynęło negatywnie na formę lechistów, którzy kontynuują zwycięską passę i pewnie podążają na sam szczyt ligowej tabeli.
Maciej Turnowiecki o organizacji meczu derbowego
MARIUSZ KORDEK
Mecz z Arką to nie tylko sprawdzian dla piłkarzy i trenerów. To nie tylko walka o zwykłe ligowe punkty. To walka o honor i prymat w Trójmieście do następnego meczu. Derbowy pojedynek to także wielkie emocje dla kibiców, dla których spotkanie to ma zdecydowanie większe znaczenie. Derbowy mecz to także wielke wyzwanie organizacyjne i logistyczne dla władz klubu.
Maciej Kalkowski - grał w Lechii, w Arce i w derbach
KAROL SZELOŻYŃSKI, PAWEŁ DOCZYK
"Derby to niezapomniane przeżycie. Tym bardziej z perspektywy boiska. Jest dużo ludzi, wspaniała oprawa, doping. Oby tylko tak było w środę. Nie chcemy, aby na trybunach działo się coś nieprzyjemnego. Chcemy grać dla publiczności, a wiadomo, że każdy incydent powoduje zamknięcie stadionu" - mówi przed derbami Trójmiasta wychowanek Lechii oraz były piłkarz Arki - Maciej Kalkowski.
Dariusz Gładyś dla lechia.gda.pl
PAWEŁ DOCZYK
"Ze strony kibiców spodziewam się fantastycznego dopingu, który pomoże nam w tym, że zwyciężymy i będziemy górą nad zespołem Arki Gdynia" - powiedział dla lechia.gda.pl przed derbami Trójmiasta, trener bramkarzy Lechii, Dariusz Gładyś.
3:0 z Arką? Patrząc wstecz - możliwe
DOMINIK SOŁTYSIAK
W ogólnym bilansie derbowych pojedynków ligowych lepsi są co prawda arkowcy, jednakże gdy bliżej przyjrzeć się historii spotkań obydwu klubów, można się dopatrzyć ciekawej, oby proroczej prawidłowości. Otóż dwukrotnie w dziejach derbowej rywalizacji, gdy oba kluby spotykały się po dłuższej, kilkuletniej przerwie, gdańszczanie zwyciężali swoich odwiecznych rywali w stosunku 3:0.
Pierwsze derby Lechii z Arką
JANUSZ CHARCZUK, KOM
Pierwszą, a także dotychczas ostatnią bramkę w meczach derbowych Lechii z Arką zdobyli piłkarze Biało-Zielonych. Tą ostatnią do tej pory strzelił Marcin Pudysiak, natomiast pierwszą zdobył Janusz Charczuk. Poniżej wspomnienia świadka tamtych wydarzeń, uczestnika i strzelca historycznej bramki.
Derbowe spotkania Lechii z Arką
"TO MY KIBICE"
W historii trójmiejskiego futbolu rozgrywanych było wiele pojedynków derbowych, jednak spotkania pomiędzy Arką i Lechią biją pozostałe na głowę, przede wszystkim ze względu na atmosferę panującą na trybunach. Co ciekawe, nigdy nie było derbów między tymi drużynami w ekstraklasie. Tak się bowiem ułożyło, że kiedy jeden klub przeżywał rozkwit, drugi akurat dołował i odwrotnie.
Statystyka: Lechia - Arka
KOM
Przedstawienie kadry Arki Gdynia
OSKAR STANISZEWSKI
Już w najbliższą środę o godz. 15:00 Biało-Zieloni podejmą na własnym boisku, po raz pierwszy od blisko 9 lat, zespół gdyńskiej Arki. Spotkanie to będzie miało ogólnopolski prestiż, dlatego też obydwa zespoły zrobią wszystko co w ich mocy, aby wywalczyć komplet punktów. Który z zespołów okaże się lepszy, będzie wiadomo już w środę, dziś przyjrzyjmy się statystykom zawodników Żółto-Niebieskich.
Z GKS do przodu
MARIUSZ HUBA
Debry: Lechia - Arka
MARIUSZ KORDEK
Weź udział w nowej, ekscytującej rywalizacji i powalcz o miano najlepszego Betona. Typuj na okrągło i wygrywaj nagrody!

Liga BetONów
Główny punkt programu nowej lechia.gda.pl: inernetowy tygodnik. Co wtorek artykuły na temat Lechii, publicystyka, informacje, galerie zdjęć i inne. Zapraszamy.

Ostatni numer
Wyraź swoją opinię na dany temat, podziel się uwagami z innymi kibicami Lechii. Nawet bez logowania możesz czytać forum bez ograniczeń.

Forum dyskusyjne
Copyrights lechia.gda.pl 2001-2021. Wszystkie prawa zastrzeżone.
kontakt | 0.060