Gdańsk: czwartek, 20 czerwca 2024
TYGODNIK

Tygodnik lechia.gda.pl nr 132 (44/2007)

27 listopada 2007

Podsumowanie jesieni 2007: bramkarze
PAWEŁ DOCZYK + REDAKCJA
Bramkarze Lechii Gdańsk spisywali się w tej rundzie bardzo dobrze i to zarówno w lidze, jak i w Pucharze Polski. W bieżących rozgrywkach wystąpiło ich trzech: Mateusz Bąk, Paweł Kapsa oraz Łukasz Kubiński. Po dobrym początku, pierwszy z nich odniósł kontuzję i w bramce zastąpił go "Kapsik". Swoimi występami potwierdził on dobrą formę pokazując, że nie odda łatwo miejsca w bramce.
Podsumowanie jesieni 2007: obrońcy
OSKAR STANISZEWSKI + REDAKCJA
Teraz, z perspektywy całej rundy jesiennej widać, jak duży postęp poczynił zespół Lechii. Najlepszym tego dowodem są jak zawsze liczby. Średnia zdobywanych i traconych bramek za kadencji tr. Tomasza Borkowskiego wynosiła 1,50:1,83, natomiast po jego odejściu 2,19:0,81 na mecz.
Podsumowanie jesieni 2007: pomocnicy
MATEUSZ JASZTAL + REDAKCJA
W to, że selekcjoner polskiej reprezentacji - Leo Beenhakker - jest szkoleniowcem genialnym nikt nie powinien wątpić. Nie wątpią również szkoleniowcy gdańskiej Lechii, którzy ustawiali pomocników Biało-Zielonych, podobnie jak "Don Leo" swoich Orłów. Recepta Beenhakkera przyniosła sukces również gdańszczanom w postaci 3. miejsca w tabeli po pierwszej części rozgrywek.
Podsumowanie jesieni 2007: napastnicy
MARIUSZ KORDEK + REDAKCJA
Mimo, że w dzisiejszym futbolu na sukces pracuje cała drużyna, to są w nich piłkarze, na których skupia się główna uwaga kibiców. To napastnicy. Jesienią w ataku Lechii dominowali Buzała, Cetnarowicz oraz Rybski. Jednak nigdy nie jest tak dobrze, by nie mogło być lepiej. Pierwsze nazwisko, jakie padło w przymiarkach transferowych, związane było z napastnikiem Przemysławem Łudzińskim ze Śląska.
Podsumowanie jesieni 2007: trenerzy
MICHAŁ JERZYK
Gdy Dariusz Kubicki obejmował Lechię po szóstym meczu ligowym, zastępując wypalonego Tomasza Borkowskiego, drużyna była na 14. miejscu w tabeli z zaledwie pięcioma punktami. Jesień zakończyła na rewelacyjnej pozycji trzeciej, jednak ocena dokonań nowego szkoleniowca jeszcze nie może być rewelacyjna - i to nie tylko z powodu problemów z prawem.
Jerzy Jastrzębowski dla lechia.gda.pl
MICHAŁ KORNIAHO, ADRIAN KAŹMIERCZAK
Kiedyś odnosił z Lechią największe w historii sukcesy. Kibicem gdańskiego klubu pozostaje do dziś. Mimo, że jest obecnie trenerem gdyńskiego Bałtyku, znajduje czas, by odwiedzić stare śmieci. Jerzy Jastrzębowski podzielił się z lechia.gda.pl swoimi spostrzeżeniami na temat gry Biało-Zielonych w rundzie jesiennej.
Sparing z pracownikami firmy Lotos
PIOTR MATUSEWICZ
Copyrights lechia.gda.pl 2001-2024. Wszystkie prawa zastrzeżone.
kontakt | 0.038