Gdańsk: sobota, 20 lipca 2024
TYGODNIK

Tygodnik lechia.gda.pl nr 137 (2/2008)

15 stycznia 2008

Powrót spikera
MARCIN GAŁEK
Jednym z nowych zawodników Lechii Gdańsk został właśnie Bartosz Jurkowski. Przy okazji podpisania umowy kontraktowej łączącej go z naszym klubem niemal wszystkie media podkreślały, jak słabo wypadali w Gdańsku piłkarze związani wcześniej z Białymstokiem. Czy było rzeczywiście tak źle? Oto wykaz zawodników, którzy w przeszłości zdecydowali się porzucić Białystok dla gry w biało-zielonych barwach.
Adrian Fedoruk dla lechia.gda.pl
KAROL SZELOŻYŃSKI
Do zespołu Biało-Zielonych dołączył niedawno piłkarz, którego nazwisko znane jest w całej Polsce. Adrian Fedoruk, póki co, kojarzony jest przez kibiców niemal wyłącznie dzięki sławie swojego ojca Adama, niegdyś znakomitego piłkarza, reprezentanta Polski. 21-letni syn zapowiada jednak, że prześcignie tatę. Chce to uczynić w Lechii, która jest - jak powiedział - jego pierwszym poważnym klubem.
Bartosz Jurkowski dla lechia.gda.pl
MICHAŁ KORNIAHO
Ponad 200 meczów rozegranych w ekstraklasie, występy w reprezentacjach Polski U-16, U-18 i U-21, a swego czasu rozmowy prowadzone na temat przejścia do Wisły Kraków i Legii Warszawa. To dorobek Bartosza Jurkowskiego, który właśnie zasilił drugoligową Lechię Gdańsk.
Stroje Lechii Gdańsk
OSKAR STANISZEWSKI
Piłkarzy i kibiców Lechii od wielu lat nazywa się różnie: "lechiści", "gdańszczanie", "z ul. Traugutta", "z grodu nad Motławą". Nazywa się ich też "Biało-Zielonymi". Pytanie tylko, czy nie trochę na wyrost?
Przygotowania IV-ligowych rezerw
PAWEŁ DOCZYK
Przygotowania do rundy wiosennej rozpoczynają zarówno pierwszy, jak i drugi zespół gdańskiej Lechii. Wiosną będą walczyć o to, aby uzyskać jak najlepszy wynik. Żeby to osiągnąć, niezbędny jest dobrze przepracowany okres przygotowawczy. Dobrą wiadomością dla sympatyków gdańskiego klubu jest to, że wszystkie sparingi będą rozegrane na boisku ze sztuczną murawą przy ul. Traugutta.
Tabela wszech czasów Ligi BetONów
MARIUSZ KORDEK, MICHAŁ JERZYK
Zima jest dla uczestników megapopularnej Ligi BetONów lechia.gda.pl okresem mobilizacji i treningów przed kolejną częścią rozgrywek. No, przynajmniej dla niektórych. W tym czasie rozdajemy również nagrody dla ostatnich triumfatorów. A oni dzielą się z nami swoimi wrażeniami.
Budowa jupiterów przy Traugutta
MICHAŁ KORNIAHO
Lechia-Bałtyk 5:1
MACIEJ GŁOMBIOWSKI
Copyrights lechia.gda.pl 2001-2024. Wszystkie prawa zastrzeżone.
kontakt | 0.030