Gdańsk: czwartek, 25 lipca 2024
TYGODNIK

Tygodnik lechia.gda.pl nr 141 (6/2008)

4 marca 2008

Dariusz Kubicki: o rundzie wiosennej i nie tylko
MICHAŁ KORNIAHO, KAROL SZELOŻYŃSKI
Znany jest z twardej ręki oraz hardego charakteru. Jednak jak sam o sobie mówi, dla piłkarzy stara się być raz ojcem, raz bratem a niekiedy i kolegą. Już podczas krótkiej rozmowy z nim widać, że to miły i dowcipny facet. Taki jest właśnie Dariusz Kubicki. Zapraszamy na mega wywiad z trenerem gdańskiej Lechii.
Alfabet Wiosny 2008 - Maciej Turnowiecki
OPRACOWAŁ: MARIUSZ KORDEK
To będzie jedna z najkrótszych wiosen w historii II ligi. Prezes Lechii, Maciej Turnowiecki przedstawia w formie "alfabetu" najważniejsze terminy nadchodzącej rundy. Jaka ona będzie? Czy Biało-Zieloni po pierwszy w tym wieku osiągną awans do ekstraklasy? Przekonamy się być może już za 3 miesiące.
Kubicki i Michalski oceniają transfery Lechii
KAROL SZELOŻYŃSKI
Przez całą zimę media informowały o coraz to głośniejszych nazwiskach piłkarzy, którymi interesuje się Lechia. Okienko transferowe się skończyło, a spekulacje pozostały faktami prasowymi. Trener i dyrektor sportowy Lechii twierdzą jednak, że są zadowoleni z zawodników, którzy dołączyli do zespołu. Mają oni wzmocnić rywalizację o miejsce w składzie drużyny, która od lipca ma grać w ekstraklasie.
Zimowe zbrojenia drugoligowców
MATEUSZ JASZTAL
"Wiem, że nic nie wiem". Słowa Sokratesa idealnie pasują do przedsezonowej oceny możliwości drugoligowców. Historia pokazuje, że często wszelakie prognozy bezczelnie weryfikuje boisko. Warto jednak spojrzeć, jakie dania zaserwowali nam działacze podczas zimowego okienka transferowego, zwłaszcza, że kontrakt w Polsce podpisał piłkarz, na jakiego nie było stać sławnego Olimpiakosu Pireus.
Michał Chamera przed meczem Piast - Lechia
PAWEŁ DOCZYK
Już w najbliższą niedzielę o godzinie 14.40 W Gliwicach rozegrany mecz na szczycie II ligi. W spotkaniu tym zagra współlider rozgrywek Piast Gliwice z zajmującą trzecie miejsce Lechią Gdańsk. Dodatkowym smaczkiem może być to, że mecz transmitowany będzie na żywo w TVP 3.
Przed inauguracją rundy wiosennej
DOMINIK SOŁTYSIAK
Inauguracyjny rywal Lechii w nadchodzącej rundzie wiosennej - Piast Gliwice - to drużyna wzbudzająca wśród wielu gdańskich kibiców sporą sympatię i sentyment.
Przedwiosenna klasyfikacja
OSKAR STANISZEWSKI
Po raz trzeci już przedstawiamy klasyfikację piłkarzy kadry biało-zielonych przed rundą rewanżową. Pomimo niewielkiej aktywności Lechii na rynku transferowym tej zimy kilku zmian można się spodziewać. Sprawdźmy kto wiosną ma szansę na grę na poszczególnych pozycjach.
Przed walnym OSP Lechia
MARIUSZ KORDEK
"Zawsze przed oczami stoi mi przypadek zasłużonego klubu na arenie koszykarskiej, Stali Bobrek Bytom, kiedy wszystko zostało wniesione aportem do spółki. I kiedy wszystko się rozpadło, to ostatnią rzeczą, którą sprzedał syndyk była nazwa i logo klubu, które wylicytowano za 1500 zł" - mówi dla lechia.gda.pl Maciej Turnowiecki, na kilka miesięcy przed powołaniem sportowej spółki akcyjnej.
Prezentacja Lechii - Wiosna 2008
MARIUSZ HUBA, AGNIESZKA TYSZKIEWICZ, ROBERT ŚLIWIŃSKI
Copyrights lechia.gda.pl 2001-2024. Wszystkie prawa zastrzeżone.
kontakt | 0.034