Gdańsk: sobota, 17 kwietnia 2021
TYGODNIK
Podstrony:

Tygodnik lechia.gda.pl nr 143 (8/2008)

18 marca 2008

"105 lat Lechii w Polsce i futbolu w Gdańsku"
KAROL KOCJAN
"105 lat Lechii w Polsce i futbolu w Gdańsku" - za sprawą tego, nowego hasła na koszulkach Lechii rozgorzała gorąca dyskusja. Czy hasło nawiązujące do tradycji dwóch innych klubów: Lechii Lwów i FC Gdańsk, założonych w 1903 roku, powinno znajdować się na koszulkach zespołu ?
Niedoskonałości stadionu przy Traugutta
MICHAŁ KORNIAHO
Stadion przy ul. Traugutta przechodzi od kilku miesięcy największe zmiany od 25 lat. Obiekt należący do Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Gdańsku zaczyna powoli przypominać polskie stadiony pierwszoligowe. Może jeszcze nie takie jak te Korony Kielce, czy Lecha Poznań, ale tak "opakowanego" meczu, jak ostatniego z Wisłą Płock, gdańscy kibice nie musieliby się już wstydzić przed całym krajem.
Historyczne zwycięstwo nad Wisłą
MATEUSZ JASZTAL
"Powraca blask naszej chwały" - takie hasło widniało na trybunach podczas meczu z Wisłą. Patrząc na tłumy kibiców i całą otoczkę spotkania nie wypada się nie zgodzić. Zabrakło tego blasku na murawie, choć został poczyniony kolejny krok ku ekstraklasie.
Miejsca spotkań kibiców Lechii, czyli...
MICHAŁ LIPIŃSKI
Kibicowanie Biało-Zielonym nie odbywa się tylko na stadionie podczas meczu, lecz zaczyna się grubo przed pierwszym gwizdkiem, a kończy się wiele godzin po zejściu piłkarzy z boiska. Gdzie fani Lechii rozgrzewają gardła przed meczem i chłodzą je po nim? Najczęściej w pubach, wraz z innymi kibicami, przy szklance złocistego napoju.
Ciągła niepewność pierwszo- i drugoligowców
DOMINIK SOŁTYSIAK
Już pierwsze cztery kolejki drugoligowych rozgrywek przyniosły kilka rozstrzygnięć. Analizując tabelę i biorąc pod uwagę fakt, że oprócz dwóch klubów, które zajmą ostatnie miejsca w ekstraklasie, dyscyplinarnie zdegradowani zostali Widzew Łódź i Zagłębie Lubin, cztery czołowe kluby prawdopodobnie mogą liczyć na awans.
Niedoskonałości stadionu przy Traugutta
MACIEJ GŁOMBIOWSKI
Weź udział w nowej, ekscytującej rywalizacji i powalcz o miano najlepszego Betona. Typuj na okrągło i wygrywaj nagrody!

Liga BetONów
Główny punkt programu nowej lechia.gda.pl: inernetowy tygodnik. Co wtorek artykuły na temat Lechii, publicystyka, informacje, galerie zdjęć i inne. Zapraszamy.

Ostatni numer
Wyraź swoją opinię na dany temat, podziel się uwagami z innymi kibicami Lechii. Nawet bez logowania możesz czytać forum bez ograniczeń.

Forum dyskusyjne
Copyrights lechia.gda.pl 2001-2021. Wszystkie prawa zastrzeżone.
kontakt | 0.046