Gdańsk: wtorek, 16 kwietnia 2024
TYGODNIK

Tygodnik lechia.gda.pl nr 146 (11/2008)

8 kwietnia 2008

Lechia przepłynęła Odrę w 20 minut
MICHAŁ OLSZEWSKI
Kibice, którzy stawili się w sobotę nad ranem na dworcu w Gdańsku na długo zapamiętają wyjazd do Opola. Żaden ze zgromadzonych nie przeczuwał tego, co wydarzy się za 15 godzin.
Mariaż z miastem, czyli Lechia jako...
KAROL KOCJAN
Od słynnego rozwodu z Polonią Gdańsk Lechia Gdańsk funkcjonuje jako Ośrodek Szkolenia Piłkarskiego. Niedługo czeka ją ponowne "małżeństwo", w wyniku którego klub wejdzie w skład większego tworu jakim będzie spółka akcyjna. Czy miasto Gdańsk jest najlepszym "kawalerem", gdy publicznie padają inne propozycje ?
Symulacja wyników rozgrywek 2. ligi
MICHAŁ KORNIAHO
Już tylko dziesięć kolejek pozostało do zakończenia sezonu 2007/2008 drugoligowych rozgrywek. Czy będą one szczęśliwe dla Lechii i 24 maja Biało-Zieloni będą mogli świętować pierwszy od 25 lat awans do ekstraklasy? Lechia.gda.pl postanowiła przeanalizować ligowy terminarz do końca sezonu i sprawdzić, jakie są szanse na fetę w Gdańsku za półtora miesiąca.
Głosem spikera
MARCIN GAŁEK
Dziś proponuję specyficzną grę w numerki. Stworzono już tysiące „leksykonów”, „alfabetów”, czy innego rodzaju „zestawień”, a ja zapraszam do lektury przeglądu informacji o Lechii uzależnionego od liczb. Zatem dziś: numerki, cyferki, zupełnie jak w ruletce, choć nie zabraknie większych liczb, niż te, które funkcjonują w tej grze. Zapraszam...!
NOWOŚĆ: Po 1/4 finału Pucharu Polski, czyli...
OSKAR STANISZEWSKI
Biało-Zieloni swój marsz w rozgrywkach PP rozpoczęli już pod koniec sierpnia od zwycięstwa z Jarotą w Jarocinie. Zakończyli go dopiero w ubiegłą środę, a ich katem okazała się warszawska Legia. Jednak patrząc na - teoretyczną - różnicę pomiędzy oboma drużynami, gdańszczanie na pewno nie mają się czego wstydzić, pomimo niekorzystnych wyników.
Legia na Traugutta
ROBERT ŚLIWIŃSKI, MACIEJ GŁOMBIOWSKI, MARIUSZ HUBA
Odra Opole - Lechia 2:3
ROBERT ŚLIWIŃSKI
Copyrights lechia.gda.pl 2001-2024. Wszystkie prawa zastrzeżone.
kontakt | 0.035