Gdańsk: poniedziałek, 1 marca 2021
TYGODNIK
Podstrony:

Tygodnik lechia.gda.pl nr 148 (13/2008)

22 kwietnia 2008

ŁKS Łomża - Lechia Gdańsk 1:0
MATEUSZ JASZTAL
Kibice Biało-Zielonych po meczu w Łomży nie kryli niezadowolenia, niektórzy oburzenia. Nie ma się czemu dziwić, skoro piłkarze Lechii na boisku sprawiali wrażenie, jakby na wschód Polski przyjechali tylko odebrać należące się im "z urzędu" trzy punkty.
Raz jest się na dole, raz u góry
MICHAŁ OLSZEWSKI
Paweł Buzała 14 maja 2004 roku rozegrał swój pierwszy mecz w I lidze. Młody zawodnik w najwyższej klasie rozgrywkowej rozegrał dwanaście spotkań i strzelił jedną bramkę. Po 27 miesiącach od debiutu w ekstraklasie "Buzi" przeniósł się do II-ligowej Lechii. W barwach gdańskiej drużyny zadebiutował 5 sierpnia 2006 roku. Od tego czasu zawodnik przebył drogę z "piekła" do "nieba".
Coraz mniej zawodników z Pomorza w Lechii
KAROL SZELOŻYŃSKI
W dzisiejszych czasach coraz mniejszą rolę w futbolu odgrywa tzw. patriotyzm lokalny. W ligowych zespołach niemal nie ma już "kolegów z podwórka" - piłkarzy, którzy wychowywali się w tym samym mieście i przy klubie, w którym później spędzali, jeśli nie całą, to na pewno znaczną część kariery. Nie inaczej jest w Lechii. Wszystko podporządkowane jest jednemu celowi sportowemu.
Awanse Lechii, cz. 1.
KAROL KOCJAN
Wpadka w Łomży była zimnym prysznicem dla gdańskich kibiców i piłkarzy. Nie zmienia to jednak faktu, że awans do Ekstraklasy jest na wyciągnięcie ręki. Dotychczas ta sztuka udała się Lechii czterokrotnie. Pierwszy raz w roku 1948, kiedy to po drodze do I ligi nie przegrali ani jednego meczu.
Głosem spikera
MARCIN GAŁEK
Właśnie minął półmetek piłkarskiej wiosny w wykonaniu biało-zielonych. Na dotychczasowe 9 spotkań złożyły się dwa pucharowe i siedem ligowych. Jak wygląda sytuacja poszczególnych teamów zaplecza ekstraklasy, jak na tym tle stoją akcje gdańskiej Lechii. Dziś podsumowanie tego co przeżyliśmy tej wiosny i próba oceny szans naszego zespołu przed decydującymi grami.
ŁKS Łomża 1-0 Lechia
ROBERT ŚLIWIŃSKI
Weź udział w nowej, ekscytującej rywalizacji i powalcz o miano najlepszego Betona. Typuj na okrągło i wygrywaj nagrody!

Liga BetONów
Główny punkt programu nowej lechia.gda.pl: inernetowy tygodnik. Co wtorek artykuły na temat Lechii, publicystyka, informacje, galerie zdjęć i inne. Zapraszamy.

Ostatni numer
Wyraź swoją opinię na dany temat, podziel się uwagami z innymi kibicami Lechii. Nawet bez logowania możesz czytać forum bez ograniczeń.

Forum dyskusyjne
Copyrights lechia.gda.pl 2001-2021. Wszystkie prawa zastrzeżone.
kontakt | 0.045