Gdańsk: czwartek, 30 listopada 2023
TYGODNIK

Tygodnik lechia.gda.pl nr 149 (14/2008)

29 kwietnia 2008

Lechia wygrywa w Poznaniu!
OSKAR STANISZEWSKI
Tak można z całą pewnością nazwać porażkę Lechii w Łomży z ŁKS-em sprzed tygodnia. W ostatni weekend Biało-Zieloni zrehabilitowali się i wygrali w Poznaniu z Wartą 2:1, dzięki czemu powiększyli swoją przewagę nad 2. w tabeli Piastem Gliwice aż do czterech punktów. W Gdańsku ekstraklasa jest już praktycznie na wyciągnięcie ręki.
Robert Hirsz dla lechia.gda.pl
PAWEŁ DOCZYK
"Bardzo bolały mnie opinie, że po testach w Glasgow i Lazio uderzyła mi do głowy woda sodowa. Słyszałem, jak wiele osób mówiło, po co się tu tak wysilasz skoro jesteś sławny"- powiedział dla lechia.gda.pl Robert Hirsz.
Piłkarskie przesądy
MICHAŁ KORNIAHO
Jeśliby spytać jakiegoś sportowca, czy wierzy w przesądy, można spodziewać się odpowiedzi przeczącej. Dzieje się tak jednak nie dlatego, że ów sportowiec rzeczywiście nie uznaje zabobonów, lecz bardziej dlatego, by zachować je dla siebie, bo inaczej straciłyby one swą magię. Piłkarze Lechii nie są w tym wypadku wyjątkiem.
Awanse Lechii, część druga
KAROL KOCJAN
Po awansie w sezonie 1948, Gdańszczanie niestety nie zagrzali zbyt długo miejsca w czołówce polskich drużyn. W swoim pierwszym pierwszoligowym sezonie zajęli ostatnie, dwunaste miejsce i musieli po raz pierwszy w swej historii zagrać w dopiero co utworzonej II lidze piłkarskiej.
Bieg do ekstraklasy z przeszkodami
DOMINIK SOŁTYSIAK
Na siedem kolejek przed końcem ligowej batalii piłkarze Lechii prowadzą w tabeli drugiej ligi. I choć zarówno zawodnicy, jak i trener zachowują ostrożność w ocenie szans awansu, tak naprawdę tylko kataklizm może przeszkodzić Lechii w kolejnym kroku ku odbudowie klubu, czyli tak upragnionym przez Gdańsk awansie do Orange Ekstraklasy.
Warta Poznań - Lechia Gdańsk 1:2
ROBERT ŚLIWIŃSKI
Copyrights lechia.gda.pl 2001-2023. Wszystkie prawa zastrzeżone.
kontakt | 0.031