Gdańsk: wtorek, 16 kwietnia 2024
TYGODNIK

Tygodnik lechia.gda.pl nr 150 (15/2008)

6 maja 2008

Po meczach z Podbeskidziem i Pelikanem
KAROL SZELOŻYŃSKI
Po wygranej 4-2 konfrontacji z Podbeskidziem, a także po zremisowanym 2-2 spotkaniu z Pelikanem Łowicz, trudno oprzeć się wrażeniu, że Lechia prezentuje futbol na tak, podobny do tego, który niegdyś preferował Jerzy Engel prowadząc kadrę narodową. Polacy awansowali wówczas ostatecznie na Mistrzostwa Świata w Korei i Japonii. Czy po bieżącym sezonie Lechia również awansuje, ale do I ligi?
Co się stało z Marcinem Szałęgą?
MATEUSZ JASZTAL
W 2001 roku prezes Wisły stwierdził, że do Krakowa ściąga najlepszych młodych piłkarzy z całego kraju, a jeden z nich jest najlepszym polskim juniorem. Zapewne nie przypuszczał, że ów junior w wieku 25 lat będzie występował na IV-ligowych boiskach.
Piotr Kasperkiewicz dla lechia.gda.pl
PAWEŁ DOCZYK
"Moim celem jest awans do I ligi z Lechią Gdańsk. Chciałbym osiągnąć sukcesy w piłce, zagrać nawet w reprezentacji Polski i dobrym zagranicznym klubie.Na razie jestem jednak w Lechii. Nigdy nie żałowałem, że tutaj trafiłem, ponieważ dobrze się tu czuję"- powiedział dla lechia.gda.pl, Piotr Kasperkiewicz.
Awanse Lechii, część trzecia
KAROL KOCJAN
Drugi pobyt Lechii w Ekstraklasie piłkarskiej potrwał dłużej, bo dwa lata. Po dobrym roku 1952 (7.miejsce w lidze), sezon 1953 okazał się być kompletną katastrofą dla Gańszczan, którzy znów zajęli ostatnie, dwunaste miejsce. Znów trzeba było walczyć o pierwszą ligę.
Głosem spikera
MARCIN GAŁEK
Ponad 26 lat temu, z końcem 1982 roku, odszedł z Lechii jeden z najbardziej utalentowanych podopiecznych trenera Michała Globisza. Postać bez udziału której biało-zieloni nie zdobyliby Pucharu Polski, dziś już raczej mocno zapomniana, dla młodszego pokolenia fanów Lechii wręcz anonimowa!
Bolesław Błaszczyk
BOLESŁAW BŁASZCZYK / ARCHIWUM WŁASNE
Lechia 4-2 Podbeskidzie
ROBERT ŚLIWIŃSKI
Pelikan Łowicz 2-2 Lechia Gdańsk
MARIUSZ HUBA
Copyrights lechia.gda.pl 2001-2024. Wszystkie prawa zastrzeżone.
kontakt | 0.041