Gdańsk: niedziela, 18 kwietnia 2021
TYGODNIK
Podstrony:

Tygodnik lechia.gda.pl nr 156 (21/2008)

17 czerwca 2008

Maciej Turnowiecki dla lechia.gda.pl
MICHAŁ KORNIAHO, KAROL SZELOŻYŃSKI
Za Lechią wielki sukces i równie duże wyzwanie, którym jest z pewnością gra w ekstraklasie. Czy gdański klub poradzi sobie w najwyższej klasie rozgrywkowej sportowo i organizacyjnie? Lechia.gda.pl rozmawiała o tym z prezesem Biało-Zielonych Maciejem Turnowieckim.
Podsumowanie wiosny 2008: pomocnicy
MICHAŁ KIJEWSKI + REDAKCJA
Linia pomocy we współczesnej piłce stanowi serce drużyny. To zawodnicy tej właśnie formacji są motorem napędowym w akcjach ofensywnych jak i stanowią pierwszą linię obrony w defensywie.
Podsumowanie wiosny 2008: napastnicy
KAROL SZELOŻYŃSKI + REDAKCJA
Lechia wygrała II-ligowe rozgrywki i podtrzymała trawającą ostatnie kilka lat tradycję, że jeśli wywalczać awans, to tylko z pierwszej lokaty. Biało-Zieloni zostali jednak mistrzem zaplecza ekstraklasy nie dzięki indywidualnym umiejętnościom jednego zawodnika, a dzięki kolektywowi i temu, że w konkretnych etapach sezonu zmieniali się piłkarze, którzy "ciągnęli" grę i zdobywali zdecydujące bramki.
25. rocznica zdobycia Pucharu Polski
KAROL KOCJAN
Dziesiątki samochodów z gdańskimi rejestracjami pędziło tego dnia przez Toruń i Łódź do Piotrkowa. Większość z nich ustrojona była biało-zielonymi barwami, a na karoserii kibice z uporem wypisywali wynik 2:0, 3:0 dla Lechii. Był 22. czerwca 1983, tego dnia miał odbyć się finał Pucharu Polski.
Jak juniorzy Lechii walczyli o Mistrzostwo Polski
MARIUSZ KORDEK
W XXI wieku juniorzy Lechii zdobyli jeden medal w Mistrzostwach Polski. Stało się tak za sprawą podopiecznych Tadeusza Małolepszego, którzy w lipcu 2004 na boiskach Zielonej Góry okazali się najlepszym zespołem. W tamtych finałach brał udział także Michał Pazdan, będący kadrowiczem trenera Beenhakkera na EURO 2008.
Głosem spikera
MARCIN GAŁEK
Od ponad tygodnia futbol jest dominującym tematem w rozmowach wielu osób. Dzieje się tak za sprawą europejskiego czempionatu rozgrywanego na boiskach Austrii i Szwajcarii. To dla nas, gdańszczan, przedsmak tego, co nastąpi za 4 lata – EURO 2012 – w grodzie nad Motławą!
Badania wydolnościowe piłkarzy Lechii
MARIUSZ KORDEK, PIOTR MATUSEWICZ
Weź udział w nowej, ekscytującej rywalizacji i powalcz o miano najlepszego Betona. Typuj na okrągło i wygrywaj nagrody!

Liga BetONów
Główny punkt programu nowej lechia.gda.pl: inernetowy tygodnik. Co wtorek artykuły na temat Lechii, publicystyka, informacje, galerie zdjęć i inne. Zapraszamy.

Ostatni numer
Wyraź swoją opinię na dany temat, podziel się uwagami z innymi kibicami Lechii. Nawet bez logowania możesz czytać forum bez ograniczeń.

Forum dyskusyjne
Copyrights lechia.gda.pl 2001-2021. Wszystkie prawa zastrzeżone.
kontakt | 0.060