Gdańsk: sobota, 22 czerwca 2024
TYGODNIK

Tygodnik lechia.gda.pl nr 160 (25/2008)

15 lipca 2008

Hubert Wołąkiewicz dla lechia.gda.pl
KAROL SZELOŻYŃSKI, PAWEŁ DOCZYK
"Podobno trener Smuda powiedział kiedyś w Lechu, że ma na oku bardzo dobrego młodego środkowego obrońcę na Pomorzu. I okazało się, że to byłem ja. To było już po tym, kiedy "Franz" powiedział mi, że jestem za młody i za mało doświadczony dla Lecha" - mówi dla lechia.gda.pl 22-letni środkowy defensor Lechii, Hubert Wołąkiewicz, z którym rozmawialiśmy przed sobotnim sparingiem z Worskłą Połtawą.
Osobliwości z wyjazdu za Lechią
KAROL SZELOŻYŃSKI, PAWEŁ DOCZYK
Podobnie jak rok temu, udaliśmy się jako redaktorzy lechia.gda.pl do Wronek na zgrupowanie gdańskiej Lechii. Spędziliśmy tam cztery dni, podczas których m.in. widzieliśmy jak trenują zawodnicy przed startem rozgrywek oraz oglądaliśmy sparingi Biało-Zielonych. Poniżej w luźnej formie przytaczamy kilka osobliwych i ciekawych sytuacji z wyjazdu. Zapraszamy na lekcję wronieckiej (i nie tylko) kultury.
Obozy Lechii w Wielkopolsce
PAWEŁ DOCZYK
Piłkarze Lechii Gdańsk drugi raz z rzędu podczas letniej przerwy pojechali na obóz do Wronek. Z tą różnicą, że w zeszłym roku jechali tam pod wodzą trenera Tomasza Borkowskiego, zaś obecnie ćwiczą pod okiem Dariusza Kubickiego.
Lechia w Canal Plus, czyli...
KAROL KOCJAN
Już za niespełna dwa tygodnie szczęśliwcy, którzy wykupili dekoder stacji Canal Plus będą mogli obejrzeć pierwszy od lat mecz Lechii Gdańsk w ekstraklasie. Bez pieniędzy pochodzących z transmisji meczów, utrzymywanie czołowych klubów w Polsce mogłoby być znacznie mniej opłacalne. Wszystko ma jednak swoją cenę.
Głosem spikera
MARCIN GAŁEK
Inauguracja rozgrywek ekstraklasy zbliża się wielkimi krokami. Biało-zieloni przystąpią do nich prowadzeni przez trenera Dariusza Kubickiego. Jest on 21 szkoleniowcem, który poprowadzi zespół Lechii w meczu o mistrzostwo najwyższej klasy rozgrywkowej. A kim byli jego poprzednicy?
Lechia w finałach Mistrzostw Polski
MARIUSZ KORDEK
Copyrights lechia.gda.pl 2001-2024. Wszystkie prawa zastrzeżone.
kontakt | 0.040